Analýza efektivnosti obchodních zástupců

Název práce: Analýza efektivnosti obchodních zástupců
Autor(ka) práce: Vodrážka, Kryštof
Vedoucí práce: Mejdrech, Vlastimil
Oponenti práce: Huňak, James
Diplomová práce se zabývá problematikou efektivnosti obchodních zástupců ve farmaceutické společnosti ve spojitosti s efektivním rozdělením regionů, způsobem hodnocení a odměňování. Práce zároveň nastíní využití CRM softwaru ve společnosti a to z pohledu obchodního zástupce i osoby zpracující data. Teoretická část obsahuje poznatky z oblasti CRM, profese obchodních zástupců a hodnocení zaměstnanců, které jsou v následné praktické části uvedeny na příkladu farmaceutické společnosti. Výstupem práce jsou doporučení pro společnost pro zvýšení efektivnosti využívání služeb obchodních zástupců a CRM softwaru.
Klíčová slova: Obchodní zástupce; Efektivnost; Motivace; Hodnocení; Komunikace; CRM; Farmacie
Název práce: Analysis of the Sales representative's effectiveness
Autor(ka) práce: Vodrážka, Kryštof
Vedoucí práce: Mejdrech, Vlastimil
Oponenti práce: Huňak, James
Presented master thesis deals with the issues of analysis of the Sales representative's effectiveness in conjunction with the effectiveness of regions severance, methods of evaluation and remuneration. The thesis will also outline company's usage of CRM software from the perspective of Sales representative and Sales Analyst. Theoretical part contains findings from CRM, profession of Sales representatives and methods of evaluation and remuneration. These finding will be exemplified on international pharmaceutical company. The aims of this thesis are suggestions and recommendations which are targeted to increase effectiveness of the Sales representatives and CRM software.
Klíčová slova: Motivation; Communication; Evaluation; CRM; Effectiveness; Pharmacy; Sales representative

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu