Návrh modelu aukčního procesu nákupu komodit

Název práce: Návrh modelu aukčního procesu nákupu komodit
Autor(ka) práce: Vránová, Kateřina
Vedoucí práce: Zelená, Veronika
Oponenti práce: Váchová, Lucie
Tato diplomová práce pojednává o procesním řízení a změnách podnikatelského prostředí, ke kterým došlo zejména během minulého století, a zapříčinily vznik nových přístupů ve vedení společnosti. Práce definuje pojem proces a jeho druhy, dále je zde popsán chod procesně řízené organizace včetně pozitiv a negativ z něho plynoucích. Dále diplomová práce obsahuje problematiku modelování podnikových procesů, která bezprostředně souvisí s procesním řízením. Jsou zde uvedeny techniky, které lze k modelování použít, a také konkrétní diagramy vhodné k modelování. Tyto poznatky jsou poté aplikovány při tvorbě návrhu aukčního procesu nákupu komodit.
Klíčová slova: model; proces; procesní řízení; funkční řízení; Aukce; BPMN
Název práce: Draft of the Model of Auction Process of Buying Commodities
Autor(ka) práce: Vránová, Kateřina
Vedoucí práce: Zelená, Veronika
Oponenti práce: Váchová, Lucie
The diploma thesis deals with Business Process Management and changes of business environment which have occurred mainly in last century and caused a formation of new approaches in company management. Further it defines a concept of process, process kinds and operation of process leaded organization including advantages and disadvantages. The thesis also includes Business Process Modelling problematic which has relations to Business Process Management. There are also identified techniques and specific diagrams possible and suitable to use in modelling area. This knowledge is applied in Draft of the Model of Auction Process of Buying Commodities.
Klíčová slova: Auction; model; process; Business Process Management; Functional Management; BPMN

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu