Vedení obchodních jednání a vyjednávací strategie v Číně

Název práce: Vedení obchodních jednání a vyjednávací strategie v Číně
Autor(ka) práce: Žežulík, Michal
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Vyhlídka, Štěpán
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou vedení obchodních jednání v Číně, za účelem poskytnutí hlubšího vhledu českým vyjednavačům do motivace a způsobu uvažování jejich čínských obchodních partnerů. Práce shrnuje poznatky zahraničních autorů, kteří se věnovali výzkumu specifik čínského vyjednávání, včetně nekalých taktik, a zkušenosti českých obchodníků z této oblasti. Práce odhaluje hlavní příčiny nepochopení a neshod mezi čínskými a českými obchodními partnery, které plynou z odlišného kulturního prostření a jiných očekávání každé ze zúčastněných stran. Výsledkem je zmapování obvyklých vyjednávacích strategií čínských vyjednavačů, hlavních úskalí vyjednávání a doporučení, jak se s nimi vypořádat.
Klíčová slova: obchodní jednání v Číně; vyjednávací strategie v Číně; vyjednávání v Číně
Název práce: Business dealings and negotiation strategies in China
Autor(ka) práce: Žežulík, Michal
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Vyhlídka, Štěpán
This Bachelor thesis analyzes conduct of business dealings in China in order to provide deeper insight for Czech negotiators into motivation and way of thinking of their Chinese business partners. The work summarizes knowledge of foreign authors devoted to research of Chinese business dealings specifics, including dirty negotiation tactics, and experiences of Czech businessmen from this region. The thesis uncovers main causes of misunderstandings and disagreements among Chinese and Czech business partners arising from different cultural background and expectations of parties involved. The work concludes with description of usual negotiation strategies of Chines business negotiators, major negotiation rigors and suggestions to overcome them.
Klíčová slova: negotiations in China; business dealings in China; negotiation strategy in China

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Manažer obchodu
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací