Marketingová strategie společnosti Falco

Autor(ka) práce: Hamrlová, Lucie
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Sokol, Jiří
Jako téma své bakalářské práce jsem si zvolila návrh marketingové strategie pro společnost Falco, která se zabývá výrobou krmiva pro psy a kočky. Hlavním cílem je zhodnotit stávající marketingovou strategii, a následně navrhnout pro tuto společnost jisté změny, které by jim měly v současné činnosti napomoci. Doporučené změny jsou podložené na základě vlastního dotazníkového šetření. V teoretické části se zabývám podstatou marketingu a jeho charakteristickými znaky, které tvoří podklad pro moji praktickou část. V praktické části se zaměřuji na společnost samotnou, na její vznik i na její silné a slabé stránky, které jsem definovala s pomocí SWOT analýzy. V této části byla taktéž provedena i PEST analýza. Součástí praktické části je vlastní dotazníkové šetření, na jehož základě jsem vypracovala následné návrhy na vylepšení marketingové strategie.
Klíčová slova: Marketing; Marketingová strategie; SWOT analýza
Název práce: Marketing strategy of company Falco
Autor(ka) práce: Hamrlová, Lucie
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Sokol, Jiří
The topic of my bachelor thesis is designing a marketing strategy for a company Falco, which is concerned with making cans with dog and cat food. The main goal is to assess their current marketing strategy and conseqently to propose changes, which should be helpful under the current circumstances. These changes are based on results of my own questionnaire survey. In the theoretical part of this thesis are main principles of marketing and its characteristics are discussed, and these are then used as a basis for the practical part. The practical part is mostly concerned with the company itself, its establishment and its strengths and weaknesses, where were defined using the SWOT analysis. This part contains PEST analysis as well. Furthermore the questionnaire survey is also included here, whose results were used to propose changes in order to improve the marketing strategy.
Klíčová slova: Marketing strategy; SWOT analysis; Marketing

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací