Analýza a optimalizace logistických procesů ve výrobním podniku

Název práce: Analýza a optimalizace logistických procesů ve výrobním podniku
Autor(ka) práce: Čamková, Karolina
Vedoucí práce: Pavlíček, Antonín
Oponenti práce: Martínez, Felipe
Tato práce se zaměřuje na problematiku mapování a optimalizace procesů se zaměřením na procesy logistické. První část se zabývá třemi tematickými okruhy, v kterých popisuje důležité pojmy a přístupy. Jedná se o okruh zaměřený na podnikové procesy, na okruh logistický a okruh věnovaný Lean managementu. V práci jsou dále rozebrány metody a nástroje vhodné pro mapování a analýzu procesů a také principy a nástroje vhodné pro optimalizaci logistických procesů. Na tyto metody navazuje zmapování klíčových procesů interní logistiky ve výrobním podniku a analýza systému logistiky v podniku. Práce dále navrhuje, jakým způsobem je možné dané procesy optimalizovat. Analýza a optimalizace jednotlivých procesů je doplněna o doporučení, která v budoucnu mohou pomoci zdokonalit celý logistický systém v podniku.
Klíčová slova: mapování procesů; Procesní analýza; optimalizace procesů; interní logistika
Název práce: Analysis and optimization of logistic processes in manufacturing company
Autor(ka) práce: Čamková, Karolina
Vedoucí práce: Pavlíček, Antonín
Oponenti práce: Martínez, Felipe
This thesis is focused on topic of mapping and optimization of processes with particular focus on logistic processes. The work consists of three interconnected parts. The first part contains definitions of important concepts and approaches in three separate areas. The areas are organization processes, logistic processes and Lean management. The second part revolves around suitable methodology, it contains used methods and tools suitable for mapping and analysis of various process as well as principles and tools recommended for optimization of logistic processes. The last part of thesis maps key processes of internal logistics inside of manufacturing factory and analyses logistic system used in organization. The thesis also proposes various recommendations how to make analysed processes better. Analysis and optimization of processes is in the end enriched by recommendations, which should lead to better organization logistics system in the future.
Klíčová slova: internal logistics; Process analysis; process optimization; process mapping

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky