Zlepšení IS sportovní organizace

Autor(ka) práce: Rebenda, Jiří
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Kučera, Jan
Diplomová práce se zabývá problematikou zlepšení informačního systému (IS) konkrétní sportovní organizace. Hlavní motivací a zároveň předpokladem byl úmysl zlepšit fungování sportovní organizace TAEHAN. Cílem práce je návrh zlepšení jejího současného IS. Je ho dosaženo prostřednictvím splnění dílčích cílů - analýzy současného stavu a návrhu zlepšujících opatření, vytvoření podrobné specifikace na nový IS a také jeho rámcového návrhu, jenž měl za úkol vystihnout hlavní strukturální rysy tohoto IS. Těmto stanoveným podcílům odpovídá i způsob rozvržení práce do jednotlivých kapitol. Pro splnění prvního podcíle bylo nutné vytvořit seznam zlepšujících opatření, který vycházel z popisu současného stavu a identifikace nedostatků současného řešení. Z hlediska přínosu se jedná o nejdůležitější část. Druhý podcíl byl naplněn sestavením komplexního a zároveň validovaného seznamu požadavků. Jako validační metoda zde byla zvolena kontrola na základě kontrolních otázek převzatých z existujících informačních zdrojů. Posledním třetím dílčím cílem byl návrh podoby nového IS. Ten byl koncipován do dvou částí - v první byl IS dle případů užití rozdělen do subsystémů a v druhé byla popsána rámcová architektura možného řešení s uvedením výhod jeho vybraných aspektů.
Klíčová slova: informační systém; sportovní organizace; návrh informačního systému; specifikace požadavků; návrh zlepšení
Název práce: Improvement of sporting organization IS
Autor(ka) práce: Rebenda, Jiří
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Kučera, Jan
The thesis addresses the information system improvement for the specific sporting organization. The main motivation behind this and assumption, too, is the intention to improve operation in the sporting organization TAEHAN. The main aim of the thesis is the improvement proposal for the current IS. It is achieved by fulfilling the following objectives - current situation analysis and creation of proposals for improvement measures, new IS detailed requirements specification and its rough design which should express its main structural features. This set of objectives corresponds to the way of organizing thesis into individual chapters. In order to meet the first objective, it was necessary to create a list of improvement measures, which results from the description of the current situation and identification of the existing solution shortcomings. In terms of the benefit it is the most important part. The second objective was achieved by drawing up a comprehensive list of validated requirements. As a validation method, it was chosen the check based on checklist taken from existing information sources. The last objective was the design of new IS form. It was divided into two parts - in the first, based on the use cases, the IS was divided into several subsystems and in the second part, rough architecture of the possible solution was described including the advantages of its certain aspects.
Klíčová slova: information system design; sporting organization; improvement proposal; requirements specification; information system

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií