Analýza specifik odvětví bankovního průmyslu

Název práce: Analýza specifik odvětví bankovního průmyslu
Autor(ka) práce: Pavlíková, Ilona
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Hoffman, Andrej
Tato diplomová práce se zaměřuje na analýzu specifik bankovního odvětví, k čemuž používá nástroje fundamentální analýzy. Cílem této práce je nalézt a zhodnotit vlastnosti bankovního průmyslu, které jej odlišují od ostatních odvětví. První část této práce se zabývá vlastnostmi bankovního odvětví, k tomu používá globální a odvětvovou fundamentální analýzu. V druhé části dochází ke srovnání bankovního sektoru s dalšími odvětvími, kterými jsou komoditní společnosti, cyklické firmy a podniky zabývající se výrobou a prodejem spotřebního zboží. Třetí částí je samotný výpočet vnitřní hodnoty akcie Komerční banky, a.s., kde je použit dividendový diskontní model, ziskové modely a model nadměrného výnosu v rámci firemní fundamentální analýzy.
Klíčová slova: Komerční banka, a. s.; Vnitřní hodnota akcie; Fundamentální analýza; Specifika bank; Model nadměrného výnosu; Bankovní odvětví; P/E ratio; Dividendový diskontní model; Cyklické firmy; Komoditní firmy; P/BV ratio
Název práce: Analysis of specifics of the banking industry
Autor(ka) práce: Pavlíková, Ilona
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Hoffman, Andrej
Diploma thesis focuses on the analysis of the banking industry, which uses the tools of fundamental analysis. The aim of this thesis is to identify and evaluate the characteristics of the banking industry which distinguishes it from the other sectors. The first part deals with the characteristics of the banking sector, to use global and sectoral fundamental analysis. In the second part there is a comparison of the banking sector with other sectors such as commodity companies, cyclical companies and companies engaged in the production and sale of comsumer goods. The third part is the calculation of the intrinsic value of a company Komerční banka, a.s. A dividend discount model, profit models and an Excess return model are used in the third part.
Klíčová slova: Excess return model; Komerční banka, a. s.; Intrinsic value; Banking industry; Fundamental analysis; Specifics of the banks; Commodity companies; P/BV ratio; P/E ratio; Cyclical companies; Dividend discount model

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví