Optimalizace procesů české pobočky mezinárodní společnosti

Název práce: Optimalizace procesů české pobočky mezinárodní společnosti
Autor(ka) práce: Polák, Jiří
Vedoucí práce: Chlapek, Dušan
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
Tato práce pojednává o procesním řízení. V první části jsou vysvětleny pojmy nezbytné pro další pochopení tématu. Postupně jsou vysvětleny pojmy týkající se procesního řízení a zlepšování procesů. Dále jsou rozebrány jednotlivé metody a metodiky využívané při zlepšování procesů. Práce se nejvíce věnuje metodice zlepšování procesů na bázi potenciálu zlepšení, přesto je představeno metodik více, neboť pro společnost mohou hrát roli v dalším rozvoji procesního řízení. V druhé části se již práce věnuje procesům malé společnosti. Společnost je představena a jsou popsány její strategické cíle a organizační struktura. Poté se práce věnuje procesům společnosti. Jsou definovány procesní oblasti společnosti a je jim přiřazena priorita a vlastníci. Vybrané procesní oblasti jsou důkladněji popsány a jsou pro ně definovány klíčové aktivity. Pro klíčovou procesní oblast došlo ke snímkování klíčových aktivit a následné analýze přínosů z dosažení cílového stavu. Došlo k důkladnému rozebrání limitů bránících dosažení zamýšleného stavu. V závěrečné části jsou popsány aktivity a projekty vedoucí k odstranění těchto limitů. Pro projekty jsou připraveny možné plány realizace.
Klíčová slova: Metoda 5S; Potenciál zlepšení; Klíčové aktivity procesů; Zlepšování procesů; Procesní řízení; CMMI
Název práce: Process Optimization of the Czech Branch of the International Company
Autor(ka) práce: Polák, Jiří
Vedoucí práce: Chlapek, Dušan
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
The process management is the main topic of this thesis. In the beginning there is a description of the expressions related to the process management and improving of the company processes. The thesis is mostly oriented on the methodology of the potential of the process improvement. Anyway there are other methods and methodologies described in the thesis because they can be useful in further process improving. The second part is all about processes of small company. This company is introduced to the reader. There is description of the strategic goals and organizational structure. Next chapter describes process areas of the company. The priority and owners are connected to the areas. The chosen areas are described more in details and key activities are defined. The monitoring of the key activities of the most important process area resulted into analysis of the benefits of achieving the target state. In the last part there is description of activities and projects that shall remove the limits for achieving the goal. For all projects there is suggested implementation plan.
Klíčová slova: Key activities; CMMI; Method 5S; Process improvement; Process management; Potential of improvement

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií