Dopad hospodářské krize na ekonomiku Ruské federace

Název práce: Dopad hospodářské krize na ekonomiku Ruské federace
Autor(ka) práce: Mukhamediarova, Aniia
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
Tato práce se zabývá analýzou příčin a důsledků probíhající hospodářské krize v Ruské federaci. Práce shrnuje historické aspekty, které předcházely a vyústily ke stávající ekonomické situace. V další části jsou detailně vyhodnoceny dopady, které měly fatální důsledky jak z hlediska ekonomické spolupráce, tak i politických vztahů na mezinárodní úrovni. V praktické části se práce zaměřuje na komparaci stavu před a po krizi z hlediska několika vybraných klíčových oblastí průmyslu v ruské ekonomice s cílem zmapovat reálné dopady hospodářské krize. V poslední části jsou shrnuty proběhlá opatření ze strany zmocněných orgánů státu pro eliminaci nežádoucích efektů změn situace na trhu.
Klíčová slova: ekonomika; krize; Ruská federace
Název práce: The impact of the economic crisis on the economy of the Russian Federation
Autor(ka) práce: Mukhamediarova, Aniia
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
This thesis occupies with the analysis of the causes and consequences of the ongoing economic crisis in the Russian Federation. The thesis summarizes the historical aspects that preceded and led to the current economic situation. In the next section, the impacts have been evaluated in detail and have had fatal consequences both in terms of economic cooperation and political relations at international level. In the practical part, the thesis focuses on the comparison of the situation before and after the crisis in terms of several selected key areas of industry in the Russian economy in order to map the real impacts of the economic crisis. The last part summarizes the measures taken by the empowered state authorities to eliminate the undesirable effects of changes in the market situation.
Klíčová slova: economy; Russian Federation; crisis

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod