Zavádění bezpečnostní politiky ve firmě

Název práce: Zavádění bezpečnostní politiky ve firmě
Autor(ka) práce: Techlovský, Stanislav
Vedoucí práce: Čermák, Igor
Oponenti práce: Čelikovská, Martina
Tato diplomová práce obsahuje popis návrhu zavádění systému řízení bezpečnosti informací ve firmě dle mezinárodních norem řady ISO/IEC 27000. V teoretické části práce jsou představeny výše zmíněné normy řady ISO/IEC 27000 a následně jsou zde uvedeny pod-klady pro vyhotovení systému řízení bezpečnosti informací ve firmě. Navazující sekce popisuje aktuální stav bezpečnostního stavu firmy. Praktická část pak analyzuje nashromážděná data z předchozích částí, na základě kterých je vyhotoven návrh zavádění systému řízení bezpečnosti informací ve firmě.
Klíčová slova: ČSN ISO/IEC 27001:2014; bezpečnostní politika; systém řízení bezpečnosti informací; ČSN ISO/IEC 27005:2013; ISMS; ČSN ISO/IEC 27002:2014
Název práce: Implementing security policy in the company
Autor(ka) práce: Techlovský, Stanislav
Vedoucí práce: Čermák, Igor
Oponenti práce: Čelikovská, Martina
The aim of this diploma is description of the design of information security management system for the company implementing the international standards ISO/IEC 27000. The theoretical part deals with standards of ISO/IEC 27000 as well as practical guide for im-plementation into the information security management system in the company. Following part describes the current status of the security status of the company. The practical part analyzes the data collected from previous part on the basis of which is a copy of the draft introduction of information security management system in the company.
Klíčová slova: ČSN ISO/IEC 27002:2014; ČSN ISO/IEC 27001:2014; ISMS; security policy; ČSN ISO/IEC 27005:2013; information security management system

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií