Analýza rizik zavádění inovace IS v mezinárodní společnosti

Název práce: Analýza rizik zavádění inovace IS v mezinárodní společnosti
Autor(ka) práce: Dušek, Michal
Vedoucí práce: Basl, Josef
Oponenti práce: Fortinová, Jana
Práce se zaměřuje na analýzu rizik zavádění inovace informačního systému ve vybrané mezinárodní společnosti. Cílem je analyzovat konkrétní projekt zabývající se implementací inovace IS. Vybranými metodami pro účely analýzy jsou diagramy TOC Thinking process pro sestavení kauzálních stromů, sloužících jako podklady k identifikaci rizik projektu v kombinaci s metodami SWOT a Why/Why diagramu. Společně s průběžnými konzultacemi se zainteresovanými stranami je sestaven seznam rizik projektu, který je hlavním přínosem práce. Seznam rizik je specifický pro danou organizaci a s obměnami je možné ho znovupoužít pro účely dalších projektů. V závěru práce jsou zmíněna doporučení k jednotlivým rizikům, která byla vyhodnocena jako nejzávažnější v rámci analyzovaného projektu.
Klíčová slova: projekt; rizika; inovace; informační systém; TOC
Název práce: Risk analysis of implementation IS innovation in international company
Autor(ka) práce: Dušek, Michal
Vedoucí práce: Basl, Josef
Oponenti práce: Fortinová, Jana
The thesis focuses on risk analysis in implementation of IT innovations in selected international company. The main objective is to analyze the specific project dealing with the implementation of IS innovation. Chosen methods for analysis are TOC Thinking Process diagrams, used for the preparation of causal trees, which serve as the basis for the project risks identification in combination with SWOT method and Why/Why diagram. Together with ongoing consultations with interested parties, the list of project risks is complied, which is the main contribution of this thesis. The list of risks is specific for the organization and it is possible to reuse it with changes for other projects. In conclusion are mentioned recommendations for each risk, which were evaluated as the most serious within the project.
Klíčová slova: project; risk; TOC; innovation; information system

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií