Rozvoj služeb v oblasti prodeje hutního materiálu

Název práce: Rozvoj služeb v oblasti prodeje hutního materiálu
Autor(ka) práce: Kobrlová, Lucie
Vedoucí práce: Halík, Jaroslav
Oponenti práce: Málek, Jakub
Práce se věnuje projektu zaměřenému na rozvoj služeb v oblasti prodeje hutního materiálu. Zohledňuje nejenom možnost realizace projektu Business Services, ale zároveň navrhuje konkrétní postupy a řešení. Opírá se jak o odborné publikace a statistická data, tak o interní dokumenty firmy XY a vlastní výzkum zaměřený na potřeby zákazníků v oblasti úpravy a opracování trubek a dutých uzavřených profilů. Opodstatněnost hlavní myšlenky projektu je podložena čtyřmi základními faktory. Vývoj trhu, konkurence, požadavky zákazníků a dlouhodobá strategie zainteresované společnosti XY tak představují výchozí bod pro vymezení konkrétní podoby projektu. Na základě vyhodnocení těchto faktorů jsou vytvářeny jednotlivé výstupy práce v podobě podnikatelského záměru a projektového plánu. Kromě rozboru zdrojů, rozpočtu a harmonogramu se práce zabývá také identifikací hlavních rizik spojených s projektem. Výsledkem je konkrétní návrh projektu.
Klíčová slova: hutní materiál; zákazník; projekt; služby
Název práce: Development of services in the area of sale of metallurgical material
Autor(ka) práce: Kobrlová, Lucie
Vedoucí práce: Halík, Jaroslav
Oponenti práce: Málek, Jakub
The thesis deals with the project related to development of services on the market of metallurgical materials. It takes into consideration the possibility of implementation of the project and also proposes concrete actions and solutions. On the one hand it is based on the expert publication and statistical datas, on the other hand on the internal documents of the company XY and the own survey of customer's needs in the area of surface finish and working of steel tubes and hollow profiles. Justifiability of the main idea of the project is supported by four factors. Therefore, development of the market, competition, customer's demands and long-term strategy of involved company XY represent the basis for specifications of final form of the project. On the basis of the assessment of these factors the individual conclusions are worked out. It is case of business plan. Except for analyse of resources, budget and schedule the thesis is focused on the identification of main risks concerning the project. The final outcome of the thesis is represented by concrete proposal of the project.
Klíčová slova: customer; project; metallurgical material; services

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů