Specifika obchodu a podnikání na Filipínách

Název práce: Špecifiká obchodu a podnikania na Filipínach
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca sa zameriava na analýzu podnikateľského prostredia Filipín, na základe ktorej poskytuje informácie o aktuálnej situácií v krajine, výhodách a nevýhodách prostredia a príležitostí na investovanie pre zahraničných investorov. Prvá časť je venovaná teórií podnikateľského prostredia, v ktorej sú definované vonkajšie, vnútorné faktory a príklady analýz používaných pri hodnotení makroekonomického a mikroekonomického prostredia. Druhá časť práce sa zameriava na samotnú analýzu podnikateľského prostredia, pomocou PESTLE analýzy, na ktorú v závere kapitoly nadväzuje SWOT analýza, ktorá zhŕňa silne a slabé stránky, príležitosti a hrozby. Záverečná časť poskytuje informácie týkajúce sa obchodných vzťahov Filipín s Európskou úniou a samostatne Českou republikou. V závere kapitoly práca poskytuje informácie o perspektívnych sektoroch pre rozvoj spolupráce s ČR, ktoré vyplývajú z analýzy podnikateľského prostredia, uskutočnenej v predchádzajúcej časti a následne odporúčania, ktoré by mal český investor zvážiť pred začiatkom jednaní s Filipíncami.
Klíčová slova: perspektívne sektory; podnikateľské prostredie; SWOT analýza; PESTLE analýza; Filipíny
Název práce: Specifika obchodu a podnikání na Filipínách
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce se zaměřuje na analýzu podnikatelského prostředí Filipín, na jejímž základě poskytuje informace o aktuální situaci v zemi, výhodách a nevýhodách prostředí a příležitostí k investování pro zahraniční investory. První část je věnována teorií podnikatelského prostředí, ve které jsou definovány vnější, vnitřní faktory a příklady analýz používaných při hodnocení makroekonomického a mikroekonomického prostředí. Druhá část práce se zaměřuje na samotnou analýzu podnikatelského prostředí, pomocí PESTLE analýzy, na kterou v závěru kapitoly navazuje SWOT analýza, která shrnuje silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby. Závěrečná část poskytuje informace týkající se obchodních vztahů Filipín s Evropskou unií a samostatně Českou republikou. V závěru kapitoly práce poskytuje informace o perspektivních odvětvích pro rozvoj spolupráce s ČR, které vyplývají z analýzy podnikatelského prostředí, provedené v předchozí části a následně doporučení, které by měl český investor zvážit před začátkem jednání s Filipínci
Klíčová slova: perspektivní sektory; SWOT analýza; PESTLE analýza; Filipíny; podnikatelské prostředí
Název práce: Specifics of doing business and trade in Philippines
Jazyk práce: Slovensky
This thesis aims to analyze business environment of the Philippines and provide practical information about current situation in the country, for instance advantages and disadvantages of the environment and potential opportunities for Czech investors. The first section is devoted to the business environment conditions itself, including internal and external factors and types of analysis used for evaluation of microeconomic and macroeconomic environment. The second section contains the analysis of business environment, including PESTLE analysis and consequently SWOT analysis which resumes strengths and weaknesses, opportunities and risks resulting from PESTLE analysis. The third section describes business relations between the Philippines, the European Union and the Czech Republic. The final part provides information about perspective sectors for future cooperation with Czech Republic which result from the analysis made in the previous section and finally recommendations that every investor should consider before initiating negotiations with businessman in Philippines.
Klíčová slova: business environment; Philippines; PESTLE analysis; SWOT analysis; perspective sectors

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů