Audit informačního systému v obchodní společnosti

Název práce: Audit informačního systému v obchodní společnosti
Autor(ka) práce: Smetana, Jan
Vedoucí práce: Basl, Josef
Oponenti práce: Vyšohlídová, Pavla
Práce se zabývá auditem informačního systému v obchodní společnosti. Hlavním cílem je zpracovat závěrečnou zprávu o auditu informačního systému v malé společnosti, která se zabývá velkoobchodním prodejem zboží. Dílčími kroky nutnými pro splnění hlavního cíle bylo shromáždění informací o dostupných metodách a postupech při provádění auditů, naplánování průběhu auditu a následně jeho provedení. V závěrečné zprávě o auditu je shrnuta řada zjištěných nedostatků společně s doporučeními pro jejich odstranění. Přínosem práce je seznam takovýchto doporučení, které společnost může aplikovat v praxi a zefektivnit průběh nastavených procesů.
Klíčová slova: audit; ABRA; CMMI; COBIT; informační systém
Název práce: Information system audit in a wholesale company
Autor(ka) práce: Smetana, Jan
Vedoucí práce: Basl, Josef
Oponenti práce: Vyšohlídová, Pavla
The thesis deals with information system audit in a company. The main goal is to compile the final report of information system audit in the small company which is engaged in wholesale distribution of goods. The necessary elements for the fulfillment of the main goal are collecting knowledges about available methods and procedures of auditing, planning and processing the audit. The final audit report contains a number of identified deficiencies with recommendations for their elimination. The benefit of this thesis is a list of these recommendations that could be applied by the company to get the working processes more effective.
Klíčová slova: ABRA; CMMI; COBIT; information system; audit

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií