Současné podnikatelské prostředí Bulharska

Autor(ka) práce: Janská, Jana
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Manová, Miroslava
Tato práce pojednává o současném stavu podnikatelského prostředí v Bulharsku. Cílem této práce je poskytnout základní informace o podnikatelském prostředí v zemi z hlediska atraktivnosti pro české podnikatelské subjekty, kteří mají zájem na daný trh vstoupit. Po teoretické vymezení pojmů a uvedení do problematiky následuje analýza podnikatelského prostředí metodou PESTL, která se věnuje analýze jednotlivých částí podnikatelské prostředí a odhaluje jeho zvláštnosti. Na základě PESTL analýzy je vytvořena SWOT analýza prostředí, která identifikuje silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby země. Poslední kapitola se věnuje vývoji vzájemné ekonomické spolupráci Bulharska a České republiky a poskytuje informace o perspektivních oborech pro český export a investice.
Klíčová slova: Podnikatelské prostředí; Bulharsko; PESTL analýza
Název práce: The current business environment of Bulgaria
Autor(ka) práce: Janská, Jana
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Manová, Miroslava
This thesis addresses the current situation of the business environment in Bulgaria. The aim of this thesis is to provide basic information about country's business environment in terms of attractiveness for Czech entrepreneurs, who are interested in entering bulgarian market. After the theoretical definition of the concepts and introduction to the problem, follows PESTL analysis of the business environment of Bulgaria. PESTL analyse individual parts of the business environment and reveals its peculiarties. SWOT analysis is created based on the PESTL analysis and is identifying the strenghts and weaknesses, opportunities and threats of the country. The last chapter is focused on development of mutual economic relations between Bulgaria and the Czech Republic and provides information about perspective fields for Czech export and investment.
Klíčová slova: Business environment; Bulgaria; PESTL analysis

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod