Analýza rozsahu služeb zdarma v současném turismu a jejich implikace

Název práce: Analýza rozsahu služeb zdarma v současném turismu a jejich implikace
Autor(ka) práce: Jeřichová, Veronika
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Abrhám, Josef
Cílem této diplomové práce je vytvořit přehled služeb cestovního ruchu, jež jsou v současnosti poskytované zdarma. Teoretická část osvětluje teorii ceny, její funkce z hlediska marketingového mixu, cenové taktiky, strategie a její vliv na image podnikatelského subjektu. Dále jsou v této části představeny přínosy cestovního ruchu a v souvislosti s tím i satelitní účet cestovního ruchu a neoficiální účet WTTC. V návaznosti na to je představen multiplikační efekt, ale také stínová a sdílená ekonomika. V praktické části je vytvořen přehled služeb zdarma a jsou shrnuty jejich implikace zjišťované prostřednictvím studií, akademických prací, rozhovorů a e-mailovou komunikací s respondenty. Výsledkem práce je shrnutí implikací spojených s jednotlivými typy služeb zdarma.
Klíčová slova: ubytování; free tours; sítě dobrovolného ubytování; cena; zdarma; ekonomika; doprava; cestovní ruch
Název práce: Evaluation of a tourism services range provided for free and its implications
Autor(ka) práce: Jeřichová, Veronika
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Abrhám, Josef
The aim of this diploma thesis is to create a certain overview of tourism services provided currently for free. The theoretical part enlightens the theory of price, its marketing mix functions, price tactics, strategies and its impact on a company image. Furthermore, the benefits of tourism are described as well as the satellite travel account and the unofficial account of WTTC. In connection with this the multiplying effect, grey and shared economy are introduced. In the practical part an overview of services provided for free is created and the implications are also stated. Those were found out via academic studies, interviews and e-mail communication with respondents. The result of this thesis is a summary of implications connected with each type of free tourism services.
Klíčová slova: transport; accommodation; free tours; hospitality exchange networks; tourism; price; economy; free

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů