Jak efektivně využít vytvořené vlastní zdroje financování pomocí inovací

Název práce: Jak efektivně využít vytvořené vlastní zdroje financování pomocí inovací
Autor(ka) práce: Jirků, Kateřina
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Sláma, Jiří
Cílem diplomové práce je stanovení konkrétní inovace, kterou bude podnik financovat z vlastních zdrojů. Ke stanovení inovace jsou analyzována aktiva a pasiva podniku za stanovené období 6 let. Analýza je provedena v letech 2011 až 2016 po-mocí horizontální a vertikální analýzy. Vedle majetku a zdrojů financování je provedena analýza zdrojů v podniku prostřednictvím VRIO analýzy. VRIO analýza hodnotí zdroje a stanovuje, ve které oblasti by mělo nastat zlepšení. Dále je zmíněn již proběhnutý inovační proces ve společnosti a jeho financování. Také je provedeno srovnání s konkurencí. V poslední řadě je vytvořen strukturovaný rozhovor, který je realizován s vedením společnosti. Pomocí rozhovoru jsou navrženy možnosti, na které podnik může využít vlastní zdroje a je vybrána konkrétní inovace. Zmíněn je i způsob jejího zavedení do podniku.
Klíčová slova: Vlastní zdroje; VRIO analýza; Inovace; Financování
Název práce: How to effectively utilize internally generated sources of funding through innovation
Autor(ka) práce: Jirků, Kateřina
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Sláma, Jiří
The aim of the Masters thesis is to determine specific innovation which will be funding from own sources of the company. To determine innovation is analyzed the assets and liabilities of the company for a specific period of 6 years. The analysis is performed in the years 2011 to 2016 by using horizonatal and vertical analysis. Beside property and finance is performed analysis of the companys resources by VRIO analysis. VRIO analysis evaluate resources and determine an area in which should occur improvements. There is also mentioned already implemented innovation process in the company and its financing. Comparison with the competiton is perform too. In the last way is created structured interview which is realized with management of the company. Interview suggest innovation options which could be financing by own sources of the company and specific innovation is choosen. There is mentioned the way of implementation innovationt into the company too.
Klíčová slova: Own sources; VRIO analysis; Innovation; Financing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management