Název práce: Analýza business modelu spoločnosti Aircraft Industries, a.s. a návrhy na jeho zlepšenie
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa venuje analýze podnikateľského modelu spoločnosti Aircraft Industries, a.s., ktorá pôsobí v oblasti výroby a následného predaja malých civilných lietadiel L-410. Spoločnosť v súčasnosti prechádza turbulentným obdobím, ktoré zapríčinilo prepad predajov, obmedzenie výroby i straty vo výsledkoch hospodárenia. Ako ale preukazujú i niektoré analýzy vykonané v rámci diplomovej práce, problémy spoločnosti nespôsobili len posledné udalosti, ale dlhodobé neadekvátne nastavenie určitých vnútorných procesov v podniku. Vo finále tak diplomová práca poukazuje na možný vývoj v blízkej budúcnosti, jeho vplyv na spoločnosť a v neposlednom rade i odporúčania, ktoré by spoločnosť mala prijať ak sa chce vyhnúť ďalším negatívnym dopadom na jej podnikanie.
Klíčová slova: Finančná analýza; Letectvo; Business model; Aircraft Industries, a.s.; INFA
Název práce: Analýza business modelu společnosti Aircraft Industries, a.s. a návrhy na jeho zlepšení
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se věnuje analýze podnikatelského modelu společnosti Aircraft Industries, a.s., která působí v oblasti výroby a následného prodeje malých civilních letadel L-410. Společnost v současnosti prochází turbulentním obdobím, které zapříčinilo propad prodejů omezení výroby i ztráty ve výsledcích hospodaření. Jak ale prokazují i některé analýzy vykonané v rámci diplomové práce, problémy společnosti nezpůsobily jen poslední události, ale dlouhodobé neadekvátní nastavení určitých vnitřních procesů v podniku. Ve finále tak diplomová práce poukazuje na možný vývoj v blízké budoucnosti, jeho vliv na společnost a v neposlední řadě i doporučení, které by společnost měla přijmout, pokud se chce vyhnout dalším negativním dopadům na její podnikání.
Klíčová slova: Aircraft Industries, a.s.; Finanční analýza; Business model; Letectví; INFA
Název práce: Business Model Analysis of the Company Aircraft Industries, a.s. and Suggestions for Improvement
Jazyk práce: Slovensky
The graduation theses applies itself to business model analysis of the company Aircraft Industries, a.s. which run a business in production and sales of small civil aircrafts L-410. The company is struggling with period full of uncertainty which caused the fall of sales, fabrication restriction as well as loss in trading incomes. Unfortunately, according to some analysis performed in the diploma work, the current problems have not been caused just by contemporary events, though by long-term inappropriate set of processes in the firm, too. After all, the work shows possible development in the near future, its impact on the company, as well as suggestions which should be received and accepted by management to avoid any further negative impacts on the company.
Klíčová slova: INFA; Financial Analysis; Aerospace; Business Model; Aircraft Industries, a.s.

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská