Dopravní politika EU: Studie k řešení konfliktů na příkladu SESAR

Autor(ka) práce: Poslušná, Kristýna
Vedoucí práce: Němcová, Ingeborg
Oponenti práce: Vošta, Milan
Tato práce analyzuje proces vyjednávání u příležitosti předsednictví ČR v roce 2009 na příkladu SESAR: Hlavní plán uspořádání letového provozu. Ve zkratce také popisuje teoretické pozadí práce: leteckou dopravu, řízení letového provozu a dopravní politiku Evropské unie.
Klíčová slova: Jednotné evropské nebe; Předsednictví; Rada EU; Vyjednávání; Teorie řešení konfliktů; Řízení letového provozu; SESAR
Název práce: EU Transport policy: Case study of conflict resolution on SESAR example
Autor(ka) práce: Poslušná, Kristýna
Vedoucí práce: Němcová, Ingeborg
Oponenti práce: Vošta, Milan
This thesis is analysing the negotiation process on the occasion of the Czech presidency in 2009, by example of SESAR: Air Traffic Management (ATM) Master Plan. Shortly, it also describes theoretical background of the thesis: air transport, Air Traffic Management and EU Transport policy.
Klíčová slova: Presidency; EU Council; Negotiation ; Air Traffic Management ; Single European Sky; SESAR ; Conflict Resolution

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních ekonomických vztahů