Srovnání nástrojů pro vyhodnocení průběhu testů

Název práce: Srovnání nástrojů pro vyhodnocení průběhu testů
Autor(ka) práce: Navrátil, Daniel
Vedoucí práce: Hyblbauer, Jan
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
V dnešní době se informační systémy a technologie stávají neodmyslitelnou částí podnikání. V důsledku toho roste potřeba zajištění kvalitního zázemí pro testování a zvolení správných nástrojů pro vyhodnocování průběhu testů. Práce se zabývá prozkoumáním relevantních standardů spojených s testováním a určováním kvality softwarových produktů, analýzou trhu s nástroji pro řízení testování a následné srovnání vybraných nástrojů dle definovaných kritérií. Přínosem práce je objektivní zhodnocení vybraných, aktuálně dostupných komerčních nástrojů a následné doporučení pro potenciální zájemce. Teoretická část práce se zaměřuje na vymezení pojmů z oblasti testování aplikací a je zde také vymezena konkrétní oblast, ve které se dané nástroje pro vyhodnocení testů používají. V analytické části jsou definovány srovnávací kritéria a je provedena analýza trhu s relevantními nástroji. V praktické části jsou vybrané nástroje porovnány a dle zjištěných výsledků jsou následně doporučeny ty nejvhodnější pro zefektivnění testování softwarových aplikací. Součástí je také grafická podoba výstupů z těchto nástrojů.
Klíčová slova: jira; practitest; srovnání; testů; nástroje; qacomplete; hpe; průběh; vyhodnocení; alm; testování
Název práce: Comparison of test progress evaluation tools
Autor(ka) práce: Navrátil, Daniel
Vedoucí práce: Hyblbauer, Jan
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
Nowadays, information systems and technologies became an inseparable part of any business. Consequently, the need to ensure quality environment for testing is being increased as well as the need to ensure proper tools for the test evaluation. This thesis explores relevant standards connected to testing and software product quality evaluation, analyses current test management tool market and compares the chosen tools according to defined criterias. Benefit of this thesis is the objective evaluation of chosen, currently available commercial tools and recommendation for potential buyers. Theoretical part is mainly focused on the definition of terms from the software testing and definition of a specific area, in which the tools for test evaluation are used. Definition of comparison criteria and market analysis will be the focus of the analytical part of this thesis. In practical part, chosen tools are compared and according to the results, the recommendation is made for the purpose of choosing the most fitting tool to increase the effectiveness for software testing. This work also includes the showcase of graphic outputs from the compared tools.
Klíčová slova: practitest; qacomplete; jira; alm; hpe; comparison; progress; test; evaluation; testing; tools

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky