Postavení Brazílie na trhu ropy

Název práce: Postavenie Brazília na trhu ropy
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom bakalárskej práce je analyzovať postavenie Brazílie na svetovom trhu ropy. Prvá kapitola je zameraná na základnú charakteristiku ropy a obchodovanie s ňou. Druhá kapitola je venovaná aktuálnej situácii na svetovom trhu ropy a objasnenie súčasného vývoja jeho základných ukazovateľov. Tretia kapitola sa zaoberá na poukázanie na zmenu postavenia Brazílie na svetovom trhu, mieru vplyvu ropného odvetvia na domácu ekonomiku a analýzu súčasného stavu brazílskeho ropného trhu.
Klíčová slova: svetový trh; postavenie; ropa; Brazília
Název práce: Postavení Brazílie na trhu ropy
Jazyk práce: Slovensky
Cílem bakalářské práce je analyzovat postavení Brazílie na světovém trhu ropy. První kapitola je zaměřena na základní charakteristiku ropy a obchodování s ní. Druhá kapitola je věnována aktuální situaci na světovém trhu ropy a objasnění současného vývoje jeho základních ukazatelů. Třetí kapitola se zabývá poukázáním na změnu postavení Brazílie na světovém trhu, míru vlivu ropného odvětví na domácí ekonomiku a analýzu současného stavu brazilského ropného trhu.
Klíčová slova: ropa; postavení; světový trh; Brazílie
Název práce: Brazil´s oil market
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this bachelor thesis is to analyze the position of Brazil in the global oil market. The first chapter is focused on the basic characteristics of oil and trading with it. The second chapter deals with the current situation on the global oil market and clarifies the current development of its basic indicators. The third chapter deals with the change in Brazil's position on the global market, the impact of the oil industry on the domestic economy and the analysis of the current state of the Brazilian oil market.
Klíčová slova: Brazil; global market; position; oil

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů