Role EGAPu a vybraných ECAs v pojišťování v mezinárodním obchodě

Autor(ka) práce: Kupcová, Barbora
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Zamykalová, Miroslava
Tato bakalářská práce se věnuje tématu Role EGAP a vybraných ECAs v pojišťování v mezinárodním obchodě. Cílem bakalářské práce je definovat roli EGAP v exportním pojišťování s ohledem na další vybrané ECAs v souvislosti s nastavením výše pojistných sazeb. Dílčím cílem je výstup provedené analýzy spočívající v doporučení společnosti EGAP, zdali by bylo vhodné pojistné sazby v budoucnu upravit, popřípadě ponechat. Vzhledem k obsahové náročnosti je kladen důraz pouze na jeden typ pojistného produktu, označovaný jako typ D Pojištění vývozního odběratelského úvěru.
Klíčová slova: ECA; podpora exportu; pojistné sazby; EGAP; exportní pojišťování
Název práce: The role of EGAP and other selected ECAs in export guarantee and insurance schemes
Autor(ka) práce: Kupcová, Barbora
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Zamykalová, Miroslava
This thesis focuses on the role of EGAP and other selected ECAs in export guarantee and insurance schemes in the world. The objective of the thesis is to define the role of EGAP in comparison to other selected ECAs regarding the adjustment of premium rates level. The other goal is aimed at the result of the comparative analysis, which consists of recommendation to the Czech ECA of how to have the effective premium rates set. In the view of the fact, that including all insurance products would be impossible to carry out the analysis, only one product regarding the type D Insurance of an Export Buyer Credit against the risk of non-payment was selected and applied to the analysis.
Klíčová slova: premium rates; export insurance; ECA; export subsidy; EGAP

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod