Finanční analýza společnosti KOVOLIS HEDVIKOV a.s

Autor(ka) práce: Šimůnek, David
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Langer, Emil
Cílem této bakalářské práce je analýza společnosti KOVOLIS HEDVIKOV a.s. za roky 2011 až 2015. Celá práce je rozdělen do třech kapitol. První kapitola je věnována teoretické části, která se zabývá uživateli finanční analýzy, zdroji informací a metodami finanční analýzy. Druhá kapitola je věnována stručnému shrnutí obchodní činnosti podniku a historii podniku. Třetí kapitola je věnována praktické části, kde je provedena finanční analýza společnosti KOVOLIS HEDVIKOV a.s. Na závěr jsou shrnuty poznatky z provedení analýzy.
Klíčová slova: Finanční analýza; Horizontální a vertikální metoda; Poměrové ukazatele; Bankrotní a bonitní modely
Název práce: Financial analysis of company KOVOLIS HEDVIKOV a.s
Autor(ka) práce: Šimůnek, David
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Langer, Emil
The aim of this bachelor thesis is to carry out financial analysis of company KOVOLIS HEDVIKOV a.s. for years 2011 till 2015. Whole thesis is divided into three chapters. First chapter describes financial analysis users, information resources and methods of financial analysis. Second chapter describes company KOVOLIS HEDVIKOV a.s. and its history. Third chapter is the practical part, where financial analysis of KOVOLIS HEDVIKOV is carried out. In the end are summarized findings.
Klíčová slova: horizontal and vertical method; ratio indicators; bankruptcy and creditworthy models; financial analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku