Vývoj audiovizuální produkce a aplikace jejich procesů na studentském filmu

Název práce: Vývoj audiovizuální produkce a aplikace jejich procesů na studentském filmu
Autor(ka) práce: Slabejová, Tereza
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Mezuláník, Radek
Vývoj audiovizuální produkce a aplikace jejích procesů při tvorbě studentského filmu je hlavním tématem bakalářské práce. Zaměřuje se zejména na popis hlavních milníků v historii filmu, a tím poskytuje ucelený pohled na vývoj audiovizuální produkce. Největší pozornost však je věnována samotné produkci audiovizuálního díla. Srozumitelně je vysvětlen produkční řetězec a s ním související textové a obrazové dokumenty. Není opomenut ani filmový štáb, u kterého jsou vysvětleny klíčové pozice a jejich kompetence. V neposlední řadě se v této bakalářské práci čtenář okrajově seznámí rovněž s autorskoprávní ochranou filmu v České republice. Bakalářská práce je určena všem zájemcům o filmovou tvorbu, může však sloužit i jako zdroj informací pro začínající pracovníky ve filmové sféře, převážně pro pozice produkčních.
Klíčová slova: studentský film; autorské právo; produkce; audiovizuální dílo
Název práce: Evolution of production of audiovisual work and its application of student film
Autor(ka) práce: Slabejová, Tereza
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Mezuláník, Radek
Evolution of audiovisual work and its application of student film is the main theme of this bachelor thesis. It describes main milestones in the history of cinematography which gives us entire view on the evolution of audiovisual production. The main focus of this work is given to the production of audiovisual work. It informs us about the film production process, including text and image documents. As well it acknowledges importance of the film crew and their key roles and competencies. At last the reader is briefly informed on essential copyright protection in the Czech Republic. This bachelor thesis is intended for those interested in film production but it is also great source of information for production managers or any starting position in the film industry.
Klíčová slova: student film; production; copyright; audiovisual work

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky