Název práce: Aktivity medzinárodných nevládnych organizácií bojujúcich proti korupcii. Prípadová štúdia SR
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zameriava na aktivity medzinárodných mimovládnych protikorupčných organizácií na Slovensku. Korupcia je aktuálnym problémom v mnohých častiach sveta, ktorý môže ohroziť demokraciu a hospodársky rozvoj krajín. Jeho riešením sa preto zaoberajú aj medzinárodné subjekty a to ako na vládnej, tak aj na mimovládnej úrovni. Práca je rozdelená do troch kapitol. Prvá kapitola je venovaná definícii a rozdeleniu korupcie, taktiež sú tu rozoberané dôvody a dôsledky jej vzniku. Druhá kapitola obsahuje charakteristiku medzinárodných organizácií a dohovorov venujúcich sa boju proti korupcii. Záverečná kapitola sa zaoberá konkrétnymi iniciatívami mimovládnych protikorupčných organizácií a slovenskou protikorupčnou politikou.
Klíčová slova: medzinárodné organizácie; korupcia; mimovládne organizácie na Slovensku
Název práce: Aktivity mezinárodních nevládních organizací bojujících proti korupci. Případová studie SR
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se zaměřuje na aktivity mezinárodních mimovládních protikorupčních organizací na Slovensku. Korupce je aktuálním problémem v mnoha částech světa, který může ohrozit demokracii a hospodárský rozvoj zemí. Jeho řešením se proto zabývají i mezinárodní subjekty a to jak na vládní, tak i na mimovládní úrovni. Práce je rozdělena do tří kapitol. První kapitola je věnovaná definici a rozdělení korupce, také jsou zde rozebrané důvody a důsledky jejího vzniku. Druhá kapitola obsahuje charakteristiku mezinárodních organizací a úmluv věnujících sa boji proti korupci. Závěrečná kapitola sa zaobírá konkrétními iniciativami mimovládních protikorupčních organizací a slovenskou protikorupční politikou.
Klíčová slova: mezinárodní organizace; mimovládní organizace na Slovensku; korupce
Název práce: Activities of international non-governmental organizations fighting corruption. Case study of Slovak Republic
Jazyk práce: Slovensky
Bachelor thesis focuses on activities of international non-governmental anti-corruption organizations in Slovakia. Corruption is a current problem in many parts of the world which could endanger democracy and economic development of countries. Its solution is therefore crucial for international subjects not only at governmental, but also at non-governmental level. Thesis is divided into three chapters. The first chapter is dealing with definition and types of corruption, examining its causes and consequences. The second chapter includes characterization of international organizations and anti-corruption conventions. The last chapter is dealing with specific initiatives of non-governmental anti-corruption organizations and Slovak anti-corruption policy.
Klíčová slova: international organizations; non-governmental organizations in Slovakia; corruption

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra politologie