Manažerské rozhodování o vnějších vztazích střední školy

Název práce: Manažerské rozhodování o vnějších vztazích střední školy
Autor(ka) práce: Rampír, Vojtěch
Vedoucí práce: Černý, Jan
Oponenti práce: Pyrih, Pavel
Diplomová práce seznamuje čtenáře s rozhodovacími problémy na Střední odborné škole informatiky a spojů a Středním odborném učilišti v Kolíně. Vybrané problémy nejen popisuje a analyzuje, ale také zpracovává návrhy variant řešení, které mohou sloužit jako podklady pro rozhodnutí managementu školy. Jedná se o problémy jak s náborem nových studentů, ale také s využitím dočasně nevyužitých prostor jak domova mládeže, tak i školní jídelny. Pro návrhy variant řešení využívá Cobb-Douglasovu užitkovou funkci a zároveň čtenáře seznamuje s postupem výpočtu užitku pomocí této funkce, aby vedení školy bylo schopné využít uvedené výsledky pro vlastní rozhodování. Diplomová práce vznikla ve své podstatě na objednávku a výsledky této práce jsou očekávány ředitelem školy, Ing. Miloše Hölzlem.
Klíčová slova: Manažerské rozhodování; Korelace; Střední odborná škola informatiky a spojů a Střední odborné učiliště Kolín; Cobb-Douglasova užitková funkce
Název práce: Managerial decision making about external relationships of high school
Autor(ka) práce: Rampír, Vojtěch
Vedoucí práce: Černý, Jan
Oponenti práce: Pyrih, Pavel
Diploma thesis acquants reader about decision problems at Střední odborné škola informatika a spojů a Střední odborné učiliště Kolín. Chosen problem are desribed and analysed, but also variants of solution are created, so tehy can be used as an support to decision making for school manager. These problems are about getting new students, usage of unused rooms of dorm and school cafeteria. For creating variant of solutions Cobb-Douglas utility function is used, moreover the thesis teaches reader how to work with it, so a manager of school can use it for his own decision making proces. Diploma thesis was created by request of a principal Ing. Miloš Hölzl as he is awaiting the results.
Klíčová slova: Correlation; Manager decision making; Střední odborná škola informatiky a spojů a Střední odborné učiliště Kolín; Cobb-Douglas utility function

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu