Hodnocení finanční výkonnosti podniku GEFOS, a.s

Název práce: Hodnocení finanční výkonnosti podniku GEFOS, a.s
Autor(ka) práce: Záruba, David
Vedoucí práce: Kozáková, Petra
Oponenti práce: Hajdíková, Taťána
Diplomová práce pojednává o zhodnocení finanční výkonnosti podniku GEFOS, a.s. Cílem je zhodnotit finanční výkonnost společnosti a dopad původních doporučení z předchozí bakalářské práce, která byla ve společnosti realizována. Na základě zjištěných výsledků bude posouzen následný finanční vývoj a navržena další případná opatření pro ekonomický růst podniku. První část práce obsahuje teoretické poznatky o aparátu finanční analýzy a zvolených metodách a o analýze makroprostředí. V druhé části práce, která vychází ze stanoveného cíle, jsou odborné poznatky užity v praxi. Práce rovněž obsahuje, z výsledků provedené analýzy, vytvořené odvětvové srovnání, které přispívá k celkovému dokreslení finanční situace zvoleného podniku.
Klíčová slova: makroprostředí; ekonomická přidaná hodnota; poměrové ukazatele; finanční analýza; výkonnost podniku
Název práce: Evaluating financial performance of GEFOS Company
Autor(ka) práce: Záruba, David
Vedoucí práce: Kozáková, Petra
Oponenti práce: Hajdíková, Taťána
The thesis is focused on the evaluation of the financial performance of the company GEFOS, Inc. The aim is to evaluate the financial performance and impact of the original recommendations, which the company has applied, from the previous bachelor thesis. Based on the findings, a successive financial development will be assessed together with further possible measures for economic growth of the company. The first part contains theoretical knowledge of the apparatus of a financial analysis and selected methods and analysis of macro environment. In the second part, which is based on the stated goal, the gained expertise is used in practice. The work also contains, based on the results of the analysis, a sectoral comparison that helps to illustrate the overall financial situation of the selected company.
Klíčová slova: macroenvironment; business performance; financial analysis; financial ratios; economic value added

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu