Olympijský park Lipno: zhodnocení ekonomického dopadu projektu

Název práce: Olympijský park Lipno: zhodnocení ekonomického dopadu projektu
Autor(ka) práce: Binderová, Monika
Vedoucí práce: Král, Pavel
Oponenti práce: Tripes, Stanislav
Cílem diplomové práce je zhodnocení ekonomického dopadu projektu Olympijský park Lipno. Nejprve jsou v rešerši popsané tzv. mega sport events a jejich dopady, zejména ekonomické. Dále jsou v rešerši popsané studie ex-ante a ex-post a vytěsňovací efekt. Společností KPMG byly zpracovány dvě analýzy k tomuto projektu, které jsou v práci podrobně popsány. Výzkumnou metodou je dotazníkové šetření, přičemž sběr dat proběhl na místě OP. Díky dotazníkům mohlo, společně se sběrem sekundárních dat, dojít k porovnání se zpracovanými studiemi, a hlavně k vyčíslení ekonomického dopadu.
Klíčová slova: ekonomický dopad; olympijské hry; Olympijský park; vytěsňovací efekt
Název práce: Olympic Park Lipno: Economic Assessment of the Project
Autor(ka) práce: Binderová, Monika
Vedoucí práce: Král, Pavel
Oponenti práce: Tripes, Stanislav
The aim of the thesis is to evaluate the economic impact of the Olympic Park Lipno. First of all, it describes the so-called mega sport events and their impacts, especially the economic ones. Furthermore, the ex-ante and ex-post studies and crowding out effect are characterised in the research. In addition, two analyzes which are described in detail in the thesis were prepared by KPMG. The research method is a questionnaire survey with all information gained at the Olympic Park Lipno. The questionnaires and the collection of secondary data allowed us to proceed to comparison of the researched studies and, in particular, to the calculation of the economic impact.
Klíčová slova: economic impact; Olympic Games; Olympic Park; crowding out effect

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu