Název práce: Přímé zahraniční investice, investiční pobídky a jejich vliv na ekonomiku České republiky
Autor(ka) práce: Davídková, Andrea
Vedoucí práce: Krbová, Jana
Oponenti práce: Votava, Libor
Diplomová práce se zabývá přímými zahraničními investicemi a investičními pobídkami. Teoreticko-metodologický rámec vymezuje terminologii, která se k tématu investic a investičních pobídek vztahuje. Praktická část je zaměřena na automobilový průmysl, kdy je vybrán vzorek firem působících na území ČR. Práce poukazuje na možnost prosperujícího podniku i bez investičních pobídek.
Klíčová slova: investiční pobídky; přímé zahraniční investice; automobilový průmysl
Název práce: Foreign direct investments, investment incentives and their impact on the economy of Czech Republic
Autor(ka) práce: Davídková, Andrea
Vedoucí práce: Krbová, Jana
Oponenti práce: Votava, Libor
This diploma thesis deals with foreign direct investments and investment incentives. Theoretical-methodology framework specifies terminology which applies to the topic of foreign direct investments and investment incentives. Practical part is focused on automotive industry, where is selected a sample from companies which operates in Czech Republic. Practical part of thesis refers to the fact that it is possible to be successful even without investment incentives.
Klíčová slova: investment incetnives; foreign direct investments; automotive industry

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu