Název práce: Podnikateľský plán na založenie maloobchodnej firmy v Českej republike, pôsobiacej na čínskom trhu
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca je zameraná na vypracovanie podnikateľského plánu firmy v Českej republike, ktorá bude predávať výrobky koncovým zákazníkom v Číne. Cieľom práce je vytvorenie vierohodného a v praxi použiteľného podnikateľského plánu, určeného pre interné potreby podnikateľa. Teoretická časť obsahuje metodiku podnikateľského plánu a zberu dát. Praktická časť popisuje konkrétny podnikateľský plán, ktorého súčasťou je analýza trhu, zákazníka, konkurencie a dodávateľov. Ďalej sú obsiahnuté kapitoly venované marketingu, personálnemu zabezpečeniu, harmonogramu realizácie, finančnému plánu a SWOT analýza.
Klíčová slova: podnikateľský model; e-shop; podnikanie; čínsky spotrebiteľ; mliečny prášok; Čína; finančný plán; podnikateľský plán
Název práce: Podnikatelský plán na založení maloobchodní firmy v České republice, působící na čínském trhu
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce je zaměřená na vypracování podnikatelského plánu firmy v České republice, která bude prodávat výrobky koncovým zákazníkům v Číně. Cílem práce je vytvoření věrohodného a v praxi použitelného podnikatelského plánu, určeného pro interní potřeby podnikatele. Teoretická část obsahuje metodiku podnikatelského plánu a sběru dat. Praktická část popisuje konkrétní podnikatelský plán, jehož součástí je analýza trhu, zákazníka, konkurence a dodavatelů. Zbývající kapitoly jsou věnované marketingu, personálnímu zabezpečení, harmonogramu, finančnímu plánu a SWOT analýze.
Klíčová slova: podnikatelský plán; e-shop; podnikání; Čína; finanční plán; podnikatelský model; čínsky spotřebitel; mléčný prášek
Název práce: Business plan to establish a retail company in the Czech Republic, operating in Chinese market
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis is meant to design the business plan of a company in the Czech Republic, which will be selling products to an end costumer in China. The goal of this thesis is to create a credible business plan, which can be used in real life as needed by the entrepreneur, for his or her internal use. Theoretical part of the document contains methodology of business model and data collection. Practical part describes specific business plan, which contains analysis of market, customer, competition and suppliers. Chapters related to marketing, human resources, implementation schedule, financial plan and SWOT analysis are also included.
Klíčová slova: Chinese consumer; e-shop; China; entrepreneurship; business plan; business model; milk powder; financial plan

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Manažer obchodu
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací