Vliv rozvoje mobilního internetu na eTourism

Název práce: Vliv rozvoje mobilního internetu na eTourism
Autor(ka) práce: Lopata, Jan
Vedoucí práce: Vaško, Martin
Oponenti práce: Valentová, Jana
Tématem této bakalářské práce je rozvoj a penetrace mobilního internetu a jeho následný dopad na eTourism neboli elektronický trh cestovního ruchu. Práce se nejdříve zabývá informačními a komunikačními technologie s velkou pozorností věnovanou internetu, který měl zásadní význam pro vznik eTourismu. Dále se věnuje mobilnímu internetu, který umožnil vznik mTourismu, a popisuje současná mobilní zařízení. Další kapitola již analyzuje současný stav a trendy mobilního internetu v rámci mTourismu a jeho vliv na oblast eTourismu. Nakonec je uvedena predikci možného budoucího vývoje situace a jsou představeny nejnovější technologie na trhu.
Klíčová slova: mobilní internet; internet; smartphone; mTourism; eTourism; e-komerce; informační a komunikační technologie; cestovní ruch
Název práce: The impact of mobile internet development on e-Tourism
Autor(ka) práce: Lopata, Jan
Vedoucí práce: Vaško, Martin
Oponenti práce: Valentová, Jana
The topic of this bachelor thesis is the mobile Internet development and penetration and its subsequent impact on eTourism industry. Firstly, the thesis deals with information and communication technologies with a great attention to the Internet, which had a fundamental importance for eTourism creation. Then it occupies with the mobile Internet, which enabled mTourism formation, and also describes current mobile devices. The next chapter analyzes the contemporary state and trends of mobile Internet in mTourism and its impact on eTourism. Eventually, the thesis predicts the possible future development of the situation and presents the latest technology on the market.
Klíčová slova: internet; e-commerce; eTourism; tourism; mTourism; information and communication technologies; smartphone; mobile internet

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu