Komparace daně z příjmů fyzických a právnických osob v ČR a Velké Británii

Název práce: Komparace daně z příjmů fyzických a právnických osob v ČR a Velké Británii
Autor(ka) práce: Dinh Thi Thuy, Trang
Vedoucí práce: Filipová, Vladimíra
Oponenti práce: Farský, Milan
Má bakalářská práce porovnává strukturu daní z příjmů v České republice a Velké Británii. Nejprve charakterizuji jednotlivé daně v porovnávaných zemí a popíši postup při výpočtu daně z příjmů. V další části vypočítám daňovou zátěž na fiktivní osobě, přičemž využiji stejné příjmy pro obě daňové soustavy. Pomocí komparativní metody tak oba systémy porovnám a odůvodním možné rozdíly, poukáži na podobnosti a navrhnu změny.
Klíčová slova: fyzická osoba; poplatník; daň z příjmů; právnická osoba; Velká Británie; daňové zatížení; Česká republika
Název práce: The Comparison of Income tax in the Czech Republic and Great Britain
Autor(ka) práce: Dinh Thi Thuy, Trang
Vedoucí práce: Filipová, Vladimíra
Oponenti práce: Farský, Milan
My bachalor thesis compares the structure of income taxes in the Czech Republic and Great Britain. Firstly, I would like to feature individual taxes in particular countries as well as describe the process of tax calculation. As far as the practical part is concerned, I will present an example of tax calculation per fictitious person. Using the comparative method, my aim is to compare those tax systems, explain differences, refer to similarities and propose some changes.
Klíčová slova: corporation; income tax; the taxpayer; Great Britain; the Czech Republic; individual; tax budren

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací