Africká unie v boji proti terorismu

Název práce: Africká unie v boji proti terorismu
Autor(ka) práce: Saidlová, Anna
Vedoucí práce: Rolenc, Jan Martin
Oponenti práce: Druláková, Radka
Terorismus nerespektuje geografické hranice států a teroristické organizace často působí na území více států současně. Proto se objevuje snaha států bojovat proti terorismu koordinovaně v rámci mezinárodních organizací. Africké země nejsou výjimkou. Teroristická aktivita na africkém kontinentu dlouhodobě roste a bojem proti terorismu se zabývá i největší regionální organizace této oblasti Africká unie. Hlavním tématem této bakalářské práce je činnost Africké unie v boji proti terorismu. Hlavním cílem práce je tuto činnost analyzovat a poskytnou možná řešení současných nedostatků boje proti terorismu v rámci celého kontinentu.
Klíčová slova: terorismus; teroristické organizace; boj proti terorismu; Africká unie
Název práce: The African Union counter-terrorism strategy
Autor(ka) práce: Saidlová, Anna
Vedoucí práce: Rolenc, Jan Martin
Oponenti práce: Druláková, Radka
Terrorism does not respect any geographic boundaries and terrorist organizations often operate in more than one country at the same time. Therefore, there is an effort of states to coordinate the fight against terrorism within international organizations. African states are no exception to it. Terrorist activity on the African continent has been increasing recently and even the largest regional organization in Africa, the African Union, has been devoted to counter-terrorism. The main topic of this Bachelor thesis is the Counter-terrorism strategy of the African Union. The main aim of this Bachelor thesis is to analyze the African Union Counter-terrorism strategy and provide the reader with possible solutions of its drawbacks.
Klíčová slova: Terrorism; Terrorist organizations; Counter-terrorism; African Union

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie