Aplikace pro mobilní zařízení a jejich využití v cestovním ruchu

Název práce: Aplikácie pre mobilné zariadenia a ich využitie v cestovnom ruchu
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa venuje postaveniu mTourismu na trhu cestovného ruchu, predstavuje súčasné trendy a možný vývoj do budúcna. Cieľom je preskúmať trh mobilných aplikácií, ich využitie v jednotlivých oblastiach cestovného ruchu s konkrétnymi príkladmi aplikácií a zhodnotiť ich význam. Prvé kapitoly práce sa zaoberajú historickým vývojom mobilných zariadení, ich použitím a vznikom smartphonu, operačnými systémami pre tieto zariadenia, ďalej mobilnými aplikáciami a ich distribúciou pomocou obchodov s aplikáciami. V neskorších kapitolách sa práca zaoberá momentálnou situáciou mTourismu, jeho rozvoju a službám, rolou mobilných aplikácii v rôznych oblastiach cestovného ruchu a ich konkrétnymi príkladmi s ich charakteristikou a funkciami. V poslednej kapitole je obsiahnuté vyhodnotenie internetového dotazníka a výsledky prieskumu.
Klíčová slova: mobilné zariadenia ; cestovný ruch; mTourism; smartphone; mobilné aplikácie
Název práce: Aplikace pro mobilní zařízení a jejich využití v cestovním ruchu
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se věnuje postavení mTourismu na trhu cestovního ruchu, představuje současné trendy a možný vývoj do budoucna. Cílem je prozkoumat trh mobilních aplikací, jejich využití v jednotlivých oblastech cestovního ruchu s konkrétními příklady aplikací a zhodnotit jejich význam. První kapitoly práce se zabývají historickým vývojem mobilních zařízení, jejich použitím a vznikem smartphonu, operačními systémy pro tato zařízení, dále mobilními aplikacemi a jejich distribucí pomocí obchodů s aplikacemi. V pozdějších kapitolách se práce zabývá momentální situací mTourismu, jeho rozvoji a službám, rolí mobilních aplikaci v různých oblastech cestovního ruchu a jejich konkrétními příklady s jejich charakteristikou a funkcemi. V poslední kapitole je obsaženo vyhodnocení internetového dotazníku a výsledky průzkumu.
Klíčová slova: mobilné zařízení; mobilní aplikace; smartphone; cestovní ruch; mTourism
Název práce: Mobile applications and their use in tourism
Jazyk práce: Slovensky
This Bachelor thesis is dedicated to position of mTourism on the tourism market, it presents current trends and possible development in the future. The aim is to explore the market of mobile applications, their use in various areas of tourism with specific examples of applications and evaluate their significance. The first chapters of this thesis deal with the historical development of mobile devices, their use and the development of smartphone, operating systems for these devices, further mobile applications and their distribution via app stores. In later chapters this thesis deals with the current situation of mTourism, its development and services, the role of mobile applications in various fields of tourism and specific examples of their features and functions. The last chapter contains evaluation of the online questionnaire and survey results.
Klíčová slova: mobile devices; smartphone; mTourism; tourism; mobile applications

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu