Analýza webových stránek vybraných vysokých škol

Název práce: Analýza webových stránek vybraných vysokých škol
Autor(ka) práce: Zahradníková, Aneta
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Novák, Michal
Tato diplomová práce analyzuje webové stránky vysokých škol. Webové stránky mají v dnešní době pro vysoké školy stále zvyšující se důležitost. Vybrané webové stránky jsou hodnoceny zejména z hlediska jejich použitelnosti. Dobře použitelné stránky nenu-tí jejich uživatele zbytečně přemýšlet. Teoretická část představuje marketingovou ko-munikaci vzdělávacích institucí a teorii webových stránek. Na webové stránky je nahlí-ženo právě z hlediska použitelnosti. Dále jsou rozebrány jednotlivé metody. Webové stránky jsou hodnoceny pomocí uživatelského testování s eye-trackingem, metody SWET a kufrového testu. Na základě těchto testování jsou webové stránky bodovány a hodnoceny. Závěrem je zhodnocena celková použitelnost webových stránek, porovná-ny soukromé a veřejné školy a porovnány výsledky s umístěním v žebříčku nejlepších vysokých škol.
Klíčová slova: Webové stránky; vysoké školy; uživatelé; testování; použitelnost
Název práce: Analysis of the Websites of Selected Universities
Autor(ka) práce: Zahradníková, Aneta
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Novák, Michal
This diploma thesis analyzes websites of universities. Today, websites have a constantly growing importance for universities. Selected websites are evaluated especially for their usability. Websites with good usability do not force their users to think unnecessarily. The theoretical part introduces the marketing communication of educational institutions and the theory of websites. The websites are discussed by the usability point of view. After that are discussed chosen methods. Web sites are evaluated by user testing with eye-tracking, SWET, and trunk testing. Based on these tests, websites are rated and evaluated. In the end is evaluated the overall usability of websites, comparing private and public universities and comparing the results with the ranking of the best universities.
Klíčová slova: Websites ; universities; usability; users; testing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management