Potenciál pražských divadel v domácím a příjezdovém cestovním ruchu

Název práce: Potenciál pražských divadel v domácím a příjezdovém cestovním ruchu
Autor(ka) práce: Dvořáková, Nikola
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Netková, Jarmila
Hlavním cílem práce je zhodnotit využití potenciálu nabídky pražských divadel v domácím a příjezdovém cestovním ruchu, najít nejvýznamnější pražské divadelní instituce a srovnat způsob prezentace jejich nabídky s institucemi v podobných destinacích. Úvodní kapitoly jsou věnovány kulturnímu cestovnímu ruchu obecně, v České republice a v Praze. Následuje kapitola věnovaná nabídce pražských divadel a využívání jejího potenciálu v cestovním ruchu, hodnocené na základě výsledků provedeného dotazníkového šetření. V závěrečné kapitole je pak srovnána prezentace nabídky vybraných divadel v Berlíně, Drážďanech a Vídni s Prahou.
Klíčová slova: Kulturní cestovní ruch; Pražská divadla; Potenciál v cestovním ruchu; Komparace destinací
Název práce: Potential of Prague theatres in domestic and incoming tourism
Autor(ka) práce: Dvořáková, Nikola
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Netková, Jarmila
The main goal of this thesis is to evaluate the fulfillment of the potential of Prague theatre institutions in the domestic and incoming tourism of the Czech republic, to find the most significant Prague theatre institutions and compare the way they present their offer with institutions in competitive destinations. The first two chapters introduce the cultural tourism in general, in the Czech republic and in Prague. The following chapter describes the offer of Prague theatres and the fulfillment of its potential, where the evaluation is based on the results of a research, carried out by the author herself. The last chapter presents a comparison of presentation on websites of chosen theatres in Berlin, Dresden and Vienna with Prague.
Klíčová slova: Cultural tourism; Prague theatres; Potential in tourism; Comparison of destinations

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu