Název práce: Kulturní bariéry Subsaharské Afriky v období globalizace. Případová studie: Aplikace rozvojových cílů tisíciletí
Autor(ka) práce: Cesarová, Veronika
Vedoucí práce: Lehmannová, Zuzana
Oponenti práce: Růžičková, Barbora
Cílem práce je identifikovat kulturní determinanty, ovlivňující africký styl života a zjistit jaké politické, ekonomické a sociální následky mohou způsobit. Výstupem zkoumání je potvrzení hypotézy, že kulturní mezera, respektive střet tradiční vs. moderní Afriky, spolu se zjištěnými determinanty, má přímý vliv na některé bariéry, způsobené kulturní evolucí africké komunity, jenž brání úspěšné implementaci rozvojové pomoci.
Klíčová slova: Rozvojové cíle tisíciletí; rozvojová pomoc; kulturní paradigma; kulturní mezera; Subsaharská Afrika
Název práce: Cultural barriers of Sub-Saharan Africa in the period of globalization. Case study: The implementation of Millennium Development Goals
Autor(ka) práce: Cesarová, Veronika
Vedoucí práce: Lehmannová, Zuzana
Oponenti práce: Růžičková, Barbora
The aim of this theses is to identify cultural determinants which have influence on African lifestyle and to find out which political, economic and social consequences they could create. The output of research is based on the confirmation our hypothesis that the cultural gap, or rather the clash of traditional and modern Africa, together with discovered determinants influences some barriers which thwart the successful implementation of development aid.
Klíčová slova: development aid; Millennium Development Goals; cultural paradigm; culture gap; Sub-Saharan Africa

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie