Specifika podnikání v Rusku na příkladu vybraných firem (Kovosvit MAS, a.s.)

Název práce: Specifika podnikání v Rusku na příkladu vybraných firem (Kovosvit MAS, a.s.)
Autor(ka) práce: Jakubův, Beno
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Masopust, František
Cílem této diplomové práce je zhodnotit česko-ruské ekonomické vztahy, jejich význam pro obě země a podnikatelské subjekty; čtenáři bude přiblížen ruský trh jak na teoretické bázi, tak s uvedením běžné praxe a jaká jsou specifika obchodování v této zemi. Pro přiblížení ruského trhu je zpracován vliv vstupu do WTO, substituce dovozu a ekonomických sankcí ve spojitosti s ukrajinskou krizí. Státní reformy podnikatelského prostředí proběhly v několika vlnách, ale zapracován je i vliv regionálních samospráv na implementaci. Zahraniční obchod Ruské federace s Českou republikou je obohacen o nástroje české podpory exportu. Praktická část je věnována společnosti Kovosvit MAS a jejímu podnikání na ruském trhu.
Klíčová slova: Kovosvit MAS; substituce dovozu; zahraniční obchod; Rusko; Ruská federace
Název práce: Business specifics in Russia on the example of selected companies (Kovosvit MAS, a.s.)
Autor(ka) práce: Jakubův, Beno
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Masopust, František
The diploma thesis is focused on evaluation of mutual foreign trade between the Czech Republic and the Russian Federation. The subject will be described both on a theoretical basis and with the introduction of common practice. The impact of WTO entry, substitution of imports and economic sanctions in connection with the Ukrainian crisis is being analysed to bring the Russian market closer. State reforms of the business environment took place in several waves, but also the influence of regional self-governments on implementation was incorporated. The foreign trade of the Russian Federation with the Czech Republic is enriched with the tools of Czech export support. The practical part is dedicated to Kovosvit MAS and its business activities on the Russian market.
Klíčová slova: Kovosvit MAS; Russia; Russian Federation; import substitution; international trade

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů