Wide sound a jeho užití

Název práce: Wide sound a jeho užití
Autor(ka) práce: Majstr, Jan
Vedoucí práce: Vondra, Zdeněk
Oponenti práce: Kozl, Martin
Tato bakalářská práce teoreticky vymezuje a prakticky řeší problematiku wide sound. Pod tímto termínem si lze představit rozšiřování stereobáze nahrávky zvuku. Práce si klade za cíl srovnat nejpoužívanější metody docílení široké stereobáze na základě metrik nastavených v úvodu práce a následné popsání doporučeného postupu s ohledem na předpoklady čtenáře. Teoretická vymezení některých základních principů akustiky a zvuku jako fyzikální veličiny budou uvedena v teoretické části práce. V části praktické bude následovat praktické provedení nejtypičtějších metod rozšiřování stereobáze. V závěru budou uvedeny výsledky srovnání a stanoveno doporučení.
Klíčová slova: Audio; Zvuk; Stereobáze; Postprodukce; Wide Sound
Název práce: Wide Sound and its uses
Autor(ka) práce: Majstr, Jan
Vedoucí práce: Vondra, Zdeněk
Oponenti práce: Kozl, Martin
This bachelor thesis theoretically defines and practically examines wide sound. This term is thought of as the widening of the perceived stereo field of an audio recording. The thesis aims to compare the most common methods of obtaining a wide stereo field based on metrics defined in the introduction to the thesis and subsequently to provide a recommended approach to achieving a wide stereo field taking into consideration the attributes and restrictions of the reader. The theoretical definitions of basic acoustic principles and sound as a physical entity will be presented in the theoretical part of the thesis. Within the practical part of the thesis the reader will find typical methods of creating a wide stereo field executed and monitored. The conclusion of the thesis will compare the individual methods and will provide the recommended approach to achieving a wide stereo field.
Klíčová slova: Sound; Wide Sound; Stereo field; Audio; Postproduction

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi