Návrh databázového modelu pro Československý autoslalom

Název práce: Návrh databázového modelu pro Československý autoslalom
Autor(ka) práce: Rocheva, Arina
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Tomášková, Barbora
Tato bakalářská práce se zabývá návrhem databázového modelu pro organizaci Československý autoslalom z. s., která pořádá automobilové závody. Hlavním cílem práce je vytvoření komplexního databázového modelu odpovídajícího současnému stavu společnosti. V teoretické části je popsána metodologie návrhu použitá v této práci. Praktická část pojednává o samotném procesu tvorby databáze. Nejdříve jsou definovány požadavky potřebné pro navržení databázového systému. Poté následují konceptuální a fyzické návrhy. Vytvořená databáze je realizovaná v databázovém systému MySQL a následně otestovaná zadavatelem v aplikaci Microsoft Access. Přínosem práce je usnadnění a zefektivnění správy dat v organizaci po zavedení databáze.
Klíčová slova: fyzický model; MySQL; konceptuální model; návrh databáze; Databáze; autoslalom
Název práce: Database design for company Ceskoslovensky autoslalom
Autor(ka) práce: Rocheva, Arina
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Tomášková, Barbora
This bachelor thesis deals with the design of a database model for Ceskoslovensky autoslalom z. s., which organizes automobile races. The main goal of this thesis is to make a complex database model, corresponding to the current situation of the company. The theoretical part describes the methodology used in this thesis. The practical part contains the database creation process. First, there are identified requirements for the new database system. Then conceptual and physical database designs are following. Database created in the MySQL database system and tested in Microsoft Access. The contribution of the thesis is to ease and optimize data management in the organization after the database implementation.
Klíčová slova: physicl model; MySQL; conceptual model; database design; Database; autoslalom

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky