Emoční marketing a jeho uplatnění v TV reklamě

Název práce: Emoční marketing a jeho uplatnění v TV reklamě
Autor(ka) práce: Nováková, Michaela
Vedoucí práce: Zamazalová, Marcela
Oponenti práce: Vávra, Oldřich
Cílem práce je analyzovat užití a význam emocí v TV reklamě. Teoretická část práce se věnuje významu emocí pro člověka a jejich vlivu na spotřební a nákupní chování. Práce se zabývá využitím emocí v marketingu, především v marketingové komunikaci. Popsán je i způsob, jak pomocí emocí budovat pozitivní vztah k produktu/značce. Práce se věnuje také metodám, jakými lze emoce v marketingu měřit. Praktická část práce se zaměřuje na obsahovou analýzu TV reklamy. Analýza se zaměřuje na vybrané produktové kategorie a jejím cílem je potvrdit či vyvrátit hypotézu, že dané kategorie využívají v TV reklamě stejné nebo podobné emoční apely. Na základě výsledků obsahové analýzy je veden vlastní výzkum, jehož výsledek by měl určit, zda je emoční prvek v dané produktové kategorii opravdu funkční. Výzkum odhaluje, jaký postoj mají respondenti ke konkrétní emoci v TV reklamě a jakým způsobem byli reklamní kampaní ovlivněni.
Klíčová slova: emoce; reklama; emoční marketing
Název práce: Emotional Marketing and Its Application in TV Advertisement
Autor(ka) práce: Nováková, Michaela
Vedoucí práce: Zamazalová, Marcela
Oponenti práce: Vávra, Oldřich
The aim of this master´s thesis is to analyse the application of emotions in TV advertisement. The theoretical part is focusing on importace of emotions for human and its impact on consumer behavior. The thesis also describes the emotions and its use in marketing communication. Thesis also explains how to built positive association with brand through the emotions, moreover the methods how to measure the emotions. The practical part of the thesis is focusing on content analysis of TV advertisement. The analysis introduces some of the product cathegories. The aim of this analysis is to confirm or reject the hypotesis that given product cathegories use the same emotional appeals. Subsequent research determines, if the emotional appeal is really functional and how the respondents are influenced by TV advertisement.
Klíčová slova: emotions; emotional marketing; advertisement

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská