Výběr opensource nástroje pro správu testů

Název práce: Výběr opensource nástroje pro správu testů
Autor(ka) práce: Tauer, David
Vedoucí práce: Ženíšek, Jan
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
Tato bakalářská práce se zaměřuje na výběr open source nástroje pro správu testů pro malý vývojářský tým působící v prostředí středně velké softwarové firmy, která se zabývá vývojem vlastního produktu. Cílem je na základě kritérií přizpůsobených konkrétní společnosti vybrat nejvhodnější nástroj pro správu testů. K dosažení tohoto cíle je nejprve vhodné popsat obecně testování softwaru, jako například životní cyklus a typy testů, dále také vymezit pojmy používané v práci. V dalších kapitolách je popsána společnost, pro kterou je nástroj vybírán s důrazem na současný způsob testování a případné specifické zvyklosti při testování v této společnosti. Následuje přehled nástrojů, ze kterých je vybíráno spolu s popisem jednotlivých kritérií výběru a metodou jejich vyhodnocení. Poté je proveden samotný výběr nejvhodnějšího nástroje a závěrem zhodnocení provedeného výběru. Výběr popisovaný v této práci a případné následné nasazení určeného nástroje dopomůže, společně s dalšími probíhajícími změnami, ke zlepšení oblasti testování a tím ke zvýšení kvality produktu dodávaného zákazníkům.
Klíčová slova: Testopia; Testování; Open source; TestLink; Nástroj pro správu testů; Chyba; Tarantula
Název práce: Selecting an open source tool for test management
Autor(ka) práce: Tauer, David
Vedoucí práce: Ženíšek, Jan
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
This bachelor's thesis focuses on selecting an open source tool for test management for a small development team in a medium-sized software company which develops its own product. The main objective is to select the most suitable test management tool using criteria adapted to a particular company. To achieve this objective, it is suitable to first describe software testing in general, such as its life cycle, types of tests, and furthermore to define terms which are used in the thesis. The following chapters include the description of the company for which the test management tool is being selected, which goes into detail about the current methods of testing, as well as specific customs of testing in this company. The next chapter offers an overview of the tools from which the most suitable tool is being selected, including the description of the criteria used to select the tool and methods of their evaluation. Afterwards, the selection of the most suitable tool is performed which is evaluated in the conclusion chapter. The selection method described in this thesis and the following deployment of the selected tool, as well as other internal changes, will help improve the testing workflow in the company and thus improve the quality of the product supplied to the company's customers.
Klíčová slova: Testopia; TestLink; Test management tool; Bug; Testing; Open source; Tarantula

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky