Vývoj webové aplikace pro zaznamenávání životních cílů

Název práce: Vývoj webové aplikace pro zaznamenávání životních cílů
Autor(ka) práce: Kašpar, Jakub
Vedoucí práce: Hradil, Jiří
Oponenti práce: Ženíšek, Jan
Bakalářská práce upozorňuje na důležitost nastavení životních cílů a zabývá se implementací nástroje pro jejich zaznamenávání. V současné době existuje několik řešení dané problematiky, které jsou velmi populární především v západním světě. Tato řešení jsou již zastaralá nýbrž vznikla před více jak 8 lety a od té doby nedošlo k žádné zásadní inovaci. Díky rychlému vývoji dnešních technologií lze však uživatelům nabídnout daleko jednodušší a uživatelsky přívětivější nástroj pro zaznamenávání životních cílů. Cílem této práce je tedy vytvořit minimální životaschopný produkt (angl. Minimum Viable Product), díky kterému bude zákazník schopen zaznamenávat své životní cíle. K dosažení cíle této práce bylo nejprve nutné vyhledat a srovnat již existující řešení, zvolit vhodná kritéria porovnání a vymezit rozsah implementace vlastního nástroje pro zaznamenávání životních cílů. Dále bylo nutné vybrat vhodné nástroje a technologie, vytvořit wireframy pro otestování uživatelského rozhraní a následně zapracovat poznatky do designu aplikace. Z výsledného designu byl vytvořen návrh struktury dat a následoval samotný vývoj nástroje. Autorův přínos spočívá ve srovnání a zhodnocení vybraných existujících řešení, na základě kterých byly zjištěny určité nedostatky. Na těch bylo zapracováno při tvorbě autorova vlastního nástroje pro zaznamenávání životních cílů.
Klíčová slova: Webová aplikace; životní cíle; UI/UX; React; Firebase
Název práce: Web application for recording lifetime goals
Autor(ka) práce: Kašpar, Jakub
Vedoucí práce: Hradil, Jiří
Oponenti práce: Ženíšek, Jan
The bachelor thesis highlights the importance of setting life goals and deals with the implementation of the recording tool. There are currently several solutions to the issue, which are very popular especially in the Western world. These solutions are outdated because they were created more than 8 years ago and since then there has been no major innovation. With the rapid development of today's technologies can be offered a much simpler and more user-friendly tool for recording life goals. The aim of this work is to create a minimal viable product that will enable a customer to record their life goals. To achieve the goal, it was first necessary to find and compare existing solutions to choose the appropriate benchmarks and to define the scope of implementation of our own life recording tool. In addition, it was necessary to select the appropriate tools and technologies, create wireframes to test the user interface and then incorporate knowledge into the application design. From the resulting design, a data structure design was created, followed by the development of the tool itself. The author's contribution consists in comparing and evaluating selected existing solutions that have identified some shortcomings. These were incorporated and better solutions are implemented into the author's own instrument for recording life goals.
Klíčová slova: Web application; lifetime goals; UI/UX; React; Firebase

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství