Analýza účetního řešení vybraných vnitrostátních fúzí obchodních korporací

Název práce: Analýza účetního řešení vybraných vnitrostátních fúzí obchodních korporací
Autor(ka) práce: Tomanová, Tereza
Vedoucí práce: Vomáčková, Hana
Oponenti práce: Pospíšil, Jiří
Tato diplomová práce je zaměřena na fúze obchodních korporací uskutečněné v České republice v roce 2015, kterých podle provedené analýzy proběhlo celkem 466. Teoretické kapitoly se věnují fúzím z pohledu českých obchodních, účetních a daňových právních předpisů. Jádro 5. kapitoly tvoří celková analýza uskutečněných fúzí, která je doplněna o zhodnocení vývoje fúzí v České republice za roky 2010 až 2015, ze kterého je patrný rostoucí trend v počtu fúzí. Druhá praktická kapitola analyzuje účetní řešení samotné fúze na vzorku vnitrostátních fúzí uskutečněných v roce 2015.
Klíčová slova: právní úprava fúzí; vývoj fúzí v letech 2010 až 2015; analýza fúzí v roce 2015; účetní řešení fúzí; obchodní korporace; daňové souvislosti fúzí
Název práce: Analysis of Accounting Solution of Selected National Mergers of Business Corporations
Autor(ka) práce: Tomanová, Tereza
Vedoucí práce: Vomáčková, Hana
Oponenti práce: Pospíšil, Jiří
This diploma thesis is focused on mergers of business corporations carried out in the Czech Republic in 2015. The number of carried out mergers reached 466 according to the analysis performed in this thesis. The theoretical chapters deal with Czech business, accounting and tax law regulation of mergers. The core of 5th chapter of this thesis consists of analysis of all carried out mergers and it is supplemented by the evaluation of transactions carried out between 2010 and 2015, which proves the increasing trend in the number of mergers. Second practical chapter analyses the accounting solution of each merger on the sample of national mergers of 2015.
Klíčová slova: Tax Implications of Mergers; Accounting Solution of Mergers; Business Corporations; Development of Mergers from 2010 to 2015; Business Legislation of Mergers; Analysis of Mergers in 2015

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 6. 6. 2016