Analýza trhu práce v Žilinském kraji

Název práce: Analýza trhu práce v Žilinskom kraji
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá problematikou trhu práce a nezamestnanosti v Žilinskom kraji. Cieľom tejto práce je analýza trhu práce v Žilinskom kraji v období rokov 2010 - 2015 a identifikovať kľúčové faktory, ktoré mali vplyv na vývoj nezamestnanosti. Práca je delená na dve časti, časť teoretickú a analytickú. Teoretická časť sa zaoberá vysvetlením kľúčových pojmov z oblasti trhu práce, nezamestnanosti a politiky zamestnanosti, ktoré sú nevyhnutné pre pochopenie celej problematiky analytickej časti. V analytickej časti je stručne charakterizovaný Žilinský kraj, a následne prevedená analýza trhu práce a nezamestnanosti v sledovanom období. Ďalej je pozornosť venovaná spôsobu čerpania finančných prostriedkov na aktívne opatrenia trhu práce v Žilinskom kraji i celej Slovenskej republiky.
Klíčová slova: politika zamestnanosti; miera nezamestnanosti; nezamestnanosť; Žilinský kraj; trh práce
Název práce: Analýza trhu práce v Žilinském kraji
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se zabývá problematikou trhu práce a nezaměstnanosti v Žilinském kraji. Cílem této práce je analýza trhu práce v Žilinském kraji v letech 2010 - 2015 a identifikovat klíčové faktory, které měly vliv na vývoj nezaměstnanosti. Práce je dělena na dvě části, část teoretickou a analytickou. Teoretická část se zabývá vysvětlením klíčových pojmů z oblasti trhu práce, nezaměstnanosti a politiky zaměstnanosti, které jsou nezbytné pro pochopení celé problematiky analytické části. V analytické části je stručně charakterizován Žilinský kraj, a následně provedena analýza trhu práce a nezaměstnanosti ve sledovaném období. Dále je pozornost věnována způsobu čerpání finančních prostředků na aktivní opatření trhu práce v Žilinském kraji i celé Slovenské republice.
Klíčová slova: politika zaměstnanosti; míra nezaměstnanosti; nezaměstnanost; trh práce; Žilinský kraj
Název práce: Analysis of labour market in Žilina Region
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis refers to a problem solving of labour market and unemployment in the Žilina Region. The goal of this thesis is to analyze the labour market in the Žilina Region during the years 2010 - 2015 and to identify the key factors which have had an influence on the development of the unemployment. This thesis is divided into two parts, theoretical and analytical. The theoretical part explains all the key terms about the labour market, unemployment and the employment policy which are necessary for understanding the whole issue of the analytical part. The analytical part contains brief characteristics of the Žilina Region, and thereafter shown the analysis of the labour market and the unemployment during the monitored time period. Moreover, the attention is given to a method of using the financial resources at active steps of labour market in the Žilina Region and the Slovak Republic as a whole.
Klíčová slova: labour market; unemployment; unemployment rate; employment policy; Žilina Region

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie