Vývoj a struktura progamingu a jeho význam v současném světě

Název práce: Vývoj a struktura progamingu a jeho význam v současném světě
Autor(ka) práce: Puharič, Petr
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Bína, Vladislav
Cílem této práce je popsat vývoj progamingu od jeho počátků až po současnost a záro-veň vyzdvihnout jeho význam v současném světě. Toho je dosaženo analýzou jednotli-vých let od roku 1997 do roku 2016 a shrnutím současného stavu progamingové scény. Práce obsahuje charakteristiku profesionálních hráčů a herních žánrů, jako i přehled herních titulů, soutěží a turnajů. Ve sledovaných letech jsou uváděny podrobnosti o cel-kové výši rozdaných odměn, celkovém počtu hráčů a o zastoupení zemí podle počtu hráčů. V závěru je zobrazen a popsán vývoj těchto údajů ve vzájemném poměru za celé sledované období. Výsledkem je detailní přehled vývoje progamingového odvětví včet-ně jeho současného významu.
Klíčová slova: Progaming; esport; profesionální; prize money; gaming
Název práce: The development and structure of progaming and its importance in the contemporary world
Autor(ka) práce: Puharič, Petr
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Bína, Vladislav
The aim of this work is to describe progaming scene development since its beginings till present days. Also I would like to focus to progaming importance for current world. To achieve this goal I analyse individual years since 1997 till 2016 and I sumarize state of the current progaming scene. In this work I describe professional players chracteristics and I also describe various game types, some individual games, competitions, tournaments... In analysed years there are described prize money, players counts in tournaments and coutnry origins of players. In conclusion there is shown development of these statistics in the whole analysed period of time. Outcome of the statistics development in time is detailed overview of progaming scene including its current importance.
Klíčová slova: prize money; gaming; Progaming; esport; professional

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu