Motivace k zapojení ve studentských organizací na VŠE

Název práce: Motivace k zapojení ve studentských organizací na VŠE
Autor(ka) práce: Česáková, Lenka
Vedoucí práce: Honsová, Pavlína
Oponenti práce: Motlová, Veronika
V současné době se stává čím dál větším trendem zapojit se do některé z dobrovolnických aktivit. Pro tuto skupinu nemůže být hlavní motivací mzda, jak by tomu mohlo být při výběru jiné aktivity. Tato práce analyzuje a následně vyhodnocuje nejpodstatnější důvody k zapojení se do studentských organizací na VŠE, které fungují většinou na dobrovolnické bázi. Dále se také zaobírá tím, jak studenty stimulovat, aby ve své činnosti pokračovali a také tím, jaké byly původní motivy stát se členem. Potřebné informace byly zjištěny formou dotazníků. V závěru práce jsou shrnuta výsledná zjištění, která mimo jiné ukazují, že mezi nejčastější motivy patří: vykonávání smysluplné činnosti, přístup ke kontaktům a potřeba být v kolektivu.
Klíčová slova: motivace; dobrovolník; dobrovolnictví; studentská organizace; motivace k dobrovolnictví; studentské spolky
Název práce: Motivation to join student organizations at University of Economics, Prague
Autor(ka) práce: Česáková, Lenka
Vedoucí práce: Honsová, Pavlína
Oponenti práce: Motlová, Veronika
Nowadays, meaning of participation in voluntary student organizations is growing. The main reason for being a member of such groups could not be salary, as it could be choosing a different activity. This thesis analyses and subsequently evaluates major motives of joining the voluntary student organizations. Moreover, it focuses on possible ways how to stimulate students to continue with the activity and what was the original motivation to join a voluntary student club in the first place. The conclusion of the thesis includes outcomes of the research that show, among others, the most common motives such as performing meaningful activities, access to contacts and the need to be a part of a team.
Klíčová slova: motivation; volunteer; voluntary; student organization; motivation for volunteering; student clubs

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra manažerské psychologie a sociologie

Datum zadání práce: 28. 11. 2016