Název práce: Crowdfunding jako možnost financování kulturních projektů v podmínkách České republiky
Autor(ka) práce: Vejskalová, Tereza
Vedoucí práce: Müllerová, Jana
Oponenti práce: Svobodová, Ivana
Tato bakalářská práce pojednává o crowdfundingu a jeho využití jako způsobu financování kulturních projektů v prostředí České republiky. Teoretická část práce čtenáře seznamuje se základy crowdfundingu, jeho jednotlivými typy spolu s výhodami a nevýhodami, se kterými se autoři mohou setkat při jeho využití jako způsobu financování. V praktické části poté nacházíme popis českých crowdfundingových portálů Hithit a Startovač, vymezení crowdfundingové kampaně a popis základních faktorů úspěšnosti včetně analýzy jejich vlivu, což může pomoci samotným autorům projektu.
Klíčová slova: kampaň; přispěvovatel; kulturní projekty; crowdfunding
Název práce: Crowdfunding – a Way How to Fund Cultural Projects in Czech Republic
Autor(ka) práce: Vejskalová, Tereza
Vedoucí práce: Müllerová, Jana
Oponenti práce: Svobodová, Ivana
This Bachelor thesis deals with crowdfunding as a way how to fund cultural projects in Czech Republic. In theoretical part there is a description of crowdfunding basics, introducing main types of crowdfunding and also pointing out pros and cons that can author of the project find while using crowdfunding as a way of funding. In practical part we are meeting two main Czech crowdfunding portals - Hithit and Startovac. This thesis also includes description of crowdfunding campaign and factors that may influence whether the campaign meets its goal or fail as well as analysing the size of each factor.
Klíčová slova: cultural projects; backers; crowdfunding; campaigners; campaign

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra podnikání