Charaktertsika poptávky po vybraných lécích

Název práce: Charakteristika dopytu po vybraných liekoch
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca sa zaoberá dopytom po voľnopredajných liekov. Cieľom práce je charakteristika a priblíženie trhu s voľnopredajnými liečivami. Práca vysvetľuje teoretické aspekty dopytu a oboznamuje so základnými princípmi dopytu. Skúma faktory, ktoré vplývajú na spotrebiteľa. Praktická časť tejto bakalárskej práce analyzuje dopyt po vybraných liečivách pomocou primárnych dát získaných od respondentov pomocou dotazníkového šetrenia a vyhodnocuje situáciu na trhu s voľnopredajnými liekmi proti bolesti.
Klíčová slova: Dopyt; Lieky proti bolesti; Elasticita
Název práce: Charaktertsika poptávky po vybraných lécích
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce se zabývá poptávkou po volně prodejných lécich. Cílem práce je charakteristika a přiblížení trhu s volně prodejnými léčivy. Práce vysvětluje teoretické aspekty poptávky a seznamuje se základními principy poptávky. Zkoumá faktory, které ovlivňují spotřebitele. Praktická část této práce analyzuje poptávku po vybraných léčivech pomocí primárních dat získaných od respondentů pomocí dotazníkového šetření a vyhodnocuje situaci na trhu s volně prodejnými léky proti bolesti.
Klíčová slova: Poptávka; Léky proti bolesti; Elasticita
Název práce: Characteristics of demand for chosen drugs
Jazyk práce: Slovensky
This Bachelor Thesis deals with the demand for drugs. The aim of the thesis is to characterize and approximate the market of non-prescription painkillers. The work explains the theoretical aspects of demand and informs about the basic principles of demand. It examines the factors that affect the consumer. The practical part of this bachelor thesis analyzes the demand for selected drugs using primary data obtained from people through a questionnaire survey and evaluates the situation on the market for non prescription painkillers.
Klíčová slova: Painkillers; Demand; Price elasticity

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská