Vyhodnocení aktivit vybrané společnosti v oblasti CSR a udržitelného rozvoje

Název práce: Vyhodnocení aktivit vybrané společnosti v oblasti CSR a udržitelného rozvoje
Autor(ka) práce: Šturmová, Tereza
Vedoucí práce: Plášková, Alena
Oponenti práce: Pišťáková, Lubomíra
Cílem této bakalářské práce je na základě zmapování aktivit v oblasti CSR a udržitelného rozvoje provést jejich analýzu a navrhnout zlepšení do budoucna pro konkrétní podnik. Teoretická část práce představuje koncept CSR, jsou popsány jednotlivé pilíře a jsou zmíněny i organizace zabývající se tímto tématem. V závěru první části jsou popsány další moderní přístupy včetně trvale udržitelného rozvoje, kterému je věnována větší pozornost. V praktické části práce je zhodnocena CSR strategie mezinárodní bankovní instituce BNP Paribas i v návaznosti na Cíle udržitelného rozvoje. Konkrétní aktivity české pobočky jsou porovnány s dalšími podobnými subjekty na trhu. Na základě provedeného srovnání jsou navržena zlepšení do budoucna.
Klíčová slova: udržitelný rozvoj; společenská odpovědnost; CSR; banky
Název práce: Analysis of CSR and sustainable development activities in a selected company
Autor(ka) práce: Šturmová, Tereza
Vedoucí práce: Plášková, Alena
Oponenti práce: Pišťáková, Lubomíra
The main goal of this bachelor thesis is to analyse CSR and sustainable development activities in a selected company and make suggestion for the future. Theoretical part introduces the concept of CSR, the three pillars of CSR are described and organizations concentrated on this topic are mentioned . At the end of the first part, other modern approaches are presented, sustainable development in particular. In the second part, the CSR strategy of an international banking institution BNP Paribas is evaluated folow-up by its participation in reaching the Sustainable Development Goals. The activies of the Czech subsidiary are compared with other banks on the market. Finally, suggestions for the future are made based on the comparison.
Klíčová slova: sustainable development; corporate social responsibility; CSR; banks

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu